Csaplár Matouška pustil, v akademii má další dva padesátimilionové mladíky

Jan Matoušek se měl z Příbrami do Slavie přesunout až v lednu. Situace na marodce sešívaných však věci uspíšila a o talentovaného hráče byl v Edenu zájem o pár měsíců dříve, než se původně plánovalo. Vše nakonec povolil i kouč Příbrami Josef Csaplár, který mohl Matouškův přesun zarazit.

Csaplár Matouška pustil, v akademii má další dva padesátimilionové mladíky

Csaplár se nakonec rozhodl, že bude nejlepší svou hvězdu pustit. Už proto, že má k dispozici Ghaňana Emmanuela Antwiho, jenž by měl Matouška rychlostí nahradit.

"Pan Starka za mnou přišel, že Slavia chce Matouška už teď a nechal na mně rozhodnutí. Kdybych řekl ne, tak neodešel. Po rozhovorech jsem řekl, ať odejde. Byly to lidské a sportovní důvody. Snad mě kvůli tomu tady lidé neukamenují," prozradil Csaplár po sobotní výhře nad Olomoucí 1:0.

Příbram se tak během reprezentační pauzy musela naučit bez své hvězdy. Do týmu přišli noví hráči, kteří se budou snažit Matouška, jenž byl u sedmi podzimních branek celku od Litavky, nahradit.

"Byl u 70 nebo 80 procent našich šancí, my ho tu měli hrozně rádi. Je to super kluk, teď dřel na maturitu, nehrál si na hvězdu. U něj vše sedlo, tvrdě pracoval. A teď nám chybí a musíme se naučit hrát v době pomatouškovské. Proto je důležitá výhra nad Olomoucí," liboval si Csaplár.

Mezi největší přednosti nyní již bývalého borce Příbrami patřila rychlost. Podaří se ji Příbrami nahradit? "Třeba Antwi ukázal, že jsme na rychlosti nic neztratili, a když se přidal Mingazov, tak jsme na ní možná získali. Antwi pro nás budou nový Matoušek. Dnes připravil gól, na Spartě dal gól. Je to pracovitý kluk, zajímavý, má úžasné přednosti," pokračoval kouč, který ve vyhlášené příbramské akademii vidí další dva padesátimilionové hráče, což už konzultoval s prezidentem klubu Starkou. Na veřejnost ale jména mladíků ještě nepustí.