Skuhravého premiéra na jedničku, Boleslav vybrakovala Jablonec, Slavia nedala Slovácku šanci

Debut jako hrom má za sebou nový kouč Dukly Roman Skuhravý. Ambiciózní kouč se krátce po oznámení nového angažmá dočkal premiérového vítězství a zároveň tak pomohl vybojovat první body pro pražský celek v této sezoně (2:0 s Libercem). Teplice vydřely tři body proti Karviné a Jablonec dostal doma od Mladé Boleslavi trojku. V posledním nedělním utkání zvítězila Slavia na hřišti Slovácka hladce 3:1.

Skuhravý do základu postavil nejnovější defenzivní posilu Slováka Ďuricu a Srba Raspopoviče. Proti Liberci vyrukoval s rozestavením 3-5-2, které vyznával už v Opavě, kde skončil z rodinných důvodů.

První šanci utkání měl Slovan, ale Aarons hostující z Newcastlu United v jasné šanci promáchl a o pár minut později ho vychytal brankář Rada. Liberec byl nadále aktivní, ale žádnou šanci nedokázal proměnit.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí a v 62. minutě šli do vedení. Miloševič vyslal do úniku Djuranoviče, který přízemní střelou propálil Hladkého. Severočeši přidali a domácí přikovali na vlastní polovinu, ale v koncovce byli bezzubí. Nejblíže vyrovnání byl v 82. minutě Kerbr, ale mířil vedle. V úplném závěru Vukliševič stáhl ve vápně domácího Brandnera a nařízenou penaltu proměnil Schranz.

Dukla s Liberce v lize neprohrála popáté v řadě a zároveň dokázal vybojovat první letošní body. Nadále však zůstává poslední.

Nečekanou ztrátu utrpěl doma Jablonec, který podruhé v řadě nebodoval a před čtvrtečním utkáním v Evropské lize proti Rennes se nenaladil na nejlepší vlnu. Hosty poslal do vedení ve 28. minutě Přikryl a o šest minut později se osmým ligovým gólem v sezoně prosadil nejlepší střelec Nikolaj Komličenko. Definitivu dal výsledku po změně stran Takács.

Slavia si na Slovácku nedělala velké problémy a již během prvního poločasu se po trefách obránců Kúdely a Coufala. Po změně stran sešívaní ještě pět minut udrželi čisté konto, čímž z historických tabulek vymazali Spartu v počtu minut bez inkasované branky na hřištích soupeřů - 758. Slávistům se to povedlo více jak sedm zápasů.

Když v 56. minutě přidal třetí trefu Tecl bylo rozhodnuto. Domácímu celku se podařilo jen snížit z penalty, kterou proměnil kapitán Daníček. Další branku už Slovácko nepřidalo, tak se jeho hráči rozhodli alespoň zranit pár borců soupeře. Nejprve naprosto nesmyslným zákrokem vyřadil ze hry Coufala Kubala a brzy poté si na Ngadeua vyšlápl Daníček, za což byli po zásluze odměněni žlutými kartami. Po utkání si ještě slávistická střídačka vyříkávala styl hry domácích s koučem Slovácka Kordulou.

8. kolo první ligy:

Dukla Praha - Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 62. Djuranovič, 88. Schranz z pen. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Melichar. ŽK: Potočný (Liberec). Diváci: 2376.

Dukla: Rada - Raspopovič, Ďurica, Chlumecký - Douděra (64. Brandner), Doumbia (83. Hanousek), Bezpalec, Bilovský, Miloševič - Holenda, Djuranovič (72. Schranz). Trenér: Skuhravý.

Liberec: Hladký - Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kerbr - Breite, Ševčík - Malinský (67. Oršula), Potočný, Aarons (58. Mashike Sukisa) - Pázler (46. Nešický). Trenér: Hornyák.

FK Teplice - MFK Karviná 2:1 (2:0)

Branky: 31. Žitný, 38. Vaněček - 79. Ramírez. Rozhodčí: Ginzel - Mokrusch, Hrabovský. Král - Ramírez, Ba Loua, Panák. Diváci: 2628.

Teplice: Diviš - Král, Jeřábek, Hošek, Shejbal - Ljevakovič (82. Hyčka), Kučera - Vondrášek, Hora (80. Jindráček), Žitný (75. Moulis) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Karviná: Berkovec - Čolič, Panák, Janečka, Moravec - Mertelj, Budínský - Tusjak (46. Ba Loua), Lingr (61. Ramírez), Letič (73. Guba) - Wágner. Trenér: Nádvorník.

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:2)

Branky: 28. Přikryl, 34. Komličenko, 67. Takács. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Kubr. ŽK: Holeš, Doležal - Konaté, Ladra, Mareš. Diváci: 3011.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Hanousek - Hübschman (65. Ikaunieks) - Masopust (75. Acosta), Považanec, Trávník, Jovovič (46. Chramosta) - Doležal. Trenér: Rada.

M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Hůlka, Keresteš - Takács, Mareš (85. Hubínek) - Ladra (64. Džafič), Přikryl (89. Diviš), Konaté - Komličenko. Trenér: Weber.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 1:3 (0:2)

Branky: 82. Daníček z pen. - 26. Kúdela, 30. Coufal, 57. Tecl. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Caletka. ŽK: Kubala, Daníček, Hofmann - Bořil. Diváci: 5627.

Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Šimko, Divíšek (71. Reinberk) - Daníček, Janošek - Kalabiška (65. Sadílek), Havlík, Petr (55. Rezek) - Kubala. Trenér: Kordula.

Slavia: Kolář - Coufal, Ngadeu, Kúdela (83. Frydrych), Bořil - Traoré, Souček - Stoch, Hušbauer (72. Baluta), Zmrhal - Tecl (76. Matoušek). Trenér: Trpišovský.