Olomoucký Jemelka: My si v kabině neustále něco říkáme, ale...

To, že bude mít Sigma na kontě sedm porážek z osmi zápasů, se před startem nového ročníku Fortuna: ligy nečekalo. Hanácký Andrův stadion je tak zahalen smutkem i po návratu prvního týmu z Příbrami.

Olomoucký Jemelka: My si v kabině neustále něco říkáme, ale...

"My si v kabině neustále něco říkáme, ale pořád nám to nejde. Nevím už, čím to je. Proti Bohemce jsme dali dva góly a stejně jsme nevyhráli, tentokrát jsme ani nedali. Je to nějaká krize, a ne a ne ji prolomit," smutnil stoper Václav Jemelka.

Jeho nadřízený Václav Jílek hovořil po prohře u řeky Litavky zejména o tom, že jeho mužstvu chyběla větší vůle, odhodlání, agresivita a touha ligové utkání zlomit. "Fotbalová kvalita tam je, ale musíme se o výsledek po rvat více než v Příbrami. V Evropské lize jsme se prali o každý balon, teď to tam není – a nevím proč. Bez toho budeme body sbírat těžko," krčil rameny exsparťanský asistent, jenž vede olomoucký soubor již necelé tři roky.

Deváté kolo přivane na Hanou šestnáctou Duklu s novým trenérem Romanem Skuhravým. Záchranářský souboj bude pro další dění mimořádně důležitý. "Je to tím, že jsme ztratili velkou dávku sebevědomí. Je třeba jeden výsledek, který to zlomí. Věřil jsem, že to bude Příbram, ale využila svou jedinou šanci a zkušeně si pohlídala vítězství. Musíme to dokázat příště, kdy to bude asi nejdůležitější zápas pro další vývoj sezony," připomněl dvaadvacátý zářijový den šéf Buchty, Falty, Nešpora, Pilaře a spol.

Dočká se ovšem na lavičce 99 let starého klubu vůbec dalšího víkendu? "Strach o pozici nemám. Buď to otočíme, nebo to půjde s někým jiným. Strach do toho ale nepatří," uzavřel Jílek, jenž se evidentně odvolání neobává.