Ščasný už ve vzduchu cítí záblesky staré dobré Sparty: Začínáme hrát to, co se od nás očekává

OBSAHUJE OHLASY

Vítězství na půdě Baníku vykouzlilo úsměv na tvářích hráčů Sparty, kteří i po osmi kolech nejvyšší ligové soutěže stále drží krok s čelem tabulky a doposud nepoznali hořkost porážky. Chválou nešetřil ani Zdeněk Ščasný, jenž začíná být pozitiviní ohledně vyhlídek do budoucna. 

Ščasný už ve vzduchu cítí záblesky staré dobré Sparty: Začínáme hrát to, co se od nás očekává

„Všichni jsme věděli, že nás nečeká žádné lehké utkání, a proto si té výhry vážíme o to více,“ pravil trenér hostujícího celku, který nezapomněl zhodnotit ani poměr gólových příležitostí pro oba týmy. „I s ohledem na první poločas musím uznat, že více šancí bylo na našich kopačkách, takže jsme si to vítězství určitě zasloužili.“

Ve vzduchu jsou dokonce cítit záblesky staré dobré Sparty. „V jistých fázích je vidět už ten správný charakter mužstva, jaký bychom od něho měli očekávat," přiznává Ščasný. „I navzdory tomu, že jsme byli dle mého hodnocení lepší, fotbalovější, tak jsme to utkání s Baníkem hlavně odmakali, což bylo pro nás velice důležité,“ doplňuje. 

Trenéra ani neštvaly neproměněné šance Šurala nebo Plavšiče, které by Spartě celý průběh o něco více ulehčily. „To utkání bylo otevřené od začátku až do konce, ale samozřejmě v těchto typech zápasů často platí, že kdo dá první gól, ten také vyhraje. Podstatné pro nás bylo ten duel odmakat až do konce, a to jsme udělali. Výsledek jenom reflektoval naši snahu na hřišti," uzavřel. 

A zatímco hostující kouč mohl být s výsledkem svého mužstva spokojený, lodivoda Baníku, jehož svěřenci byli v utkání o poznání agresivnější, ve finále mrzelo neproměnění vlastních šancí. 

„Zápas to byl poměrně vyrovnaný. Chvíli tlačila Sparta, chvíli zase my a pak už se čekalo jenom na to, komu se jako prvnímu podaří vstřelit branku. Bohužel pro nás ji hosté dali jako první a odváží si tři body, ale v závěru bych se ani nedivil, kdyby se nám podařila vybojovat remíza," uvádí Bohumil Páník.  

Za největší chybu svého týmu považuje nezachycení té klíčové přihrávky, z níž Sparta dala gól. „Podobné situace (kolmé přihrávky skrze obranu) se vždy velmi těžce čtou a navíc Tetteh je velice rychlý útočník, který s tím umí dobře naložit," vysvětloval. 

Celé utkání narušovala jak spousta faulů, tak i létající konfety z řad diváků. „Nemyslím si, že tím zápas nějak trpěl. Ty emoce k fotbalu patří, diváci určitě viděli urputný boj. Naši hráči bojovali až do poslední vteřiny, takže jim nelze odepřít tu snahu,“ dodává.