Griezmann mluví, jako by dostal lekci od Ibrahimoviče: Myslím, že jsem na úrovni Messiho a Ronalda

Úřadující mistr světa Antoine Griezmann, jenž si už pár let vydělává na chleba v madridském Atlétiku, ukázal velké sebevědomí. Stále si totiž věří, že by mohl uspět v anketě Zlatý míč (Ballon d´Or).

Griezmann mluví, jako by dostal lekci od Ibrahimoviče: Myslím, že jsem na úrovni Messiho a Ronalda

To vše i přesto, že v tříčlenné nominaci na cenu FIFA The Best se (stejně jako třeba Lionel Messi) nenalézá, protože před ním dostali přednost Cristiano Ronaldo, Luka Modrič a Mohamed Salah.

Zlatý míč však považuje za prestižnější, neboť o něm rozhodují i specializovaní novináři. "Myslím, že Ballon d´Or má větší prestiž a historii. Zůstávají mi tři měsíce na to, abych ze sebe vydal maximum. Je jasné, že jsem jiným typem hráče než Cristiano, Messi, Neymar nebo Mbappé, ale jsem na vrcholu a stále se můžu zlepšovat," pronesl bývalý hráč San Sebastianu, který už si za svéh madridského zaměstnavatele připsal 113 branek ve 212 startech.

Ostatní kanonáři mají ještě lepší statistická čísla, ovšem ani tato skutečnost hvězdu ze stadionu Wanda Metropolitano netrápí. "V tomto se některým samozřejmě nevyrovnám. Nedám 50 gólů za sezonu. Ale mým úkolem je pracovat pro tým a co nejvíce vypomoci ofenzivě. Osobně se domnívám, že jsem na úrovni Messiho a Ronalda," překvapil sedmadvacetiletý svěřenec Diega Simeoneho, jenž se dle svých slov chce zlepšvat vyhrávat a pokračovat v nastoleném trendu.

V úterý večer ho v rámci rozjezdu Champions League čeká dokázování důležitosti v Monaku.