Tlaku AC Milán nakonec neodolal a Arsenal ztrácí významnou zákulisní postavu

Jak zaznělo na stránkách listu Daily Mail, londýnští Kanonýři z Emirates Stadium se po deseti letech rozloučí se šéfem výkonného výboru Ivanem Gazidisem.

Tlaku AC Milán nakonec neodolal a Arsenal ztrácí významnou zákulisní postavu

Funkcionář s diplomem z Oxfordu ale na pracovním úřadu neskončí, neboť bude pokračovat ve strukturách AC Milán, který už se zkouší řadu let probudit z nepříliš úspěšného období.

Šéf exekutivy Gazidis by měl hrát na San Siru, kam se před časem vrátil také Kaká, velmi důležitou roli a měl by se pokusit zmírnit tlak na prezidenta Paola Scaroniho, kterému by měl ulevit od každodenních povinností.

Čtyřiapadesátiletý Gazidis, jenž byl podepsán pod příchodem španělského manažera Unaie Emeryho, se rozloučí s tradiční londýnskou značkou k jednatřicátému říjnu.

Dlouhodobý cíl nových majitelů Rossoneri Elliott Management přitom ještě v létě svým blízkým přátelům říkal, že nemá v úmyslu vzdát se své nynější role. Bývalého šéfa Major League Soccer však nakonec přesvědčily osobní podmínky, konkrétně dvojnásobek toho, co vydělává v britské metropoli.

Na jeho pozici se přesune Raul Sanllehi, jenž byl dosud ředitelem fotbalových operací. Generálním ředitelem klubu se pak stane dosavadní šéf obchodu Vinai Venkatesham.