Je Real bez Ronalda slabší nebo silnější?

Je Real bez Ronalda slabší nebo silnější?

Zatímco kouč Atlétika Madrid Diego Simeone věří, že odchodem CR7 do Juventusu bílý balet značně oslabil, obránce PSG Dani Alvés to vidí právě naopak. Bez portugalského kanonýra se totiž hráči Realu nebudou muset zaměřovat na jeden cíl, ale budou moci hrát více týmově.

Alvés, který strávil velkou část kariéry v Barceloně, má s Ronaldem i s madridským velkoklubem bohaté zkušenosti. Pokud si tedy myslí, že bez největší hvězdy bude Real ještě nebezpečnější, měli by se jeho někdejší spoluhráči z Nou Campu mít na pozoru.

Vždyť Los Blancos vyhráli třikrát v řadě Ligu mistrů, což je naprostý unikát. Zásadní otázkou ovšem bude také to, jestli nebude Realu více než Ronaldo chybět trenér Zinedine Zidane, který klub po svém příchodu významně pozvedl a nastartoval ho za úspěšným tažením milionářskou soutěží.

„Bez Ronalda budou více týmem. Pochopitelně je to pro ně obrovská ztráta, ale Real je Real. Lidé chtějí výzvy, aby cítili, že žijí, takže z tohoto důvodu mě jeho odchod nepřekvapil,“ prozradil pětatřicetiletý Brazilec deníku Marca.

„Na San Bernabéu byl dlouho. Dokázal tam velké věci a nyní chtěl zkusit něco nového. Měl jsem to podobně v Barceloně. Opravdoví bojovníci potřebují výzvy, nikoli komfort. Někdy vás musí něco nakopnout,“ pokračoval zadák, který chce s PSG získat další francouzský titul a uspět v Lize mistrů.