Co se musí stát a jaká událost se musí blížit, aby Philadelphia šetřila své klíčové eso Dočkala?

Zatímco v Číně Bořek Dočkal strádal a ve své kůži tam nebyla ani celá jeho rodina, na své zaoceánské misi se situace obrátila a exspartaňský záložník patří k nejvýraznějším tvářím Major League Soccer.

Co se musí stát a jaká událost se musí blížit, aby Philadelphia šetřila své klíčové eso Dočkala?

Brzy třicetiletý středopolař Philadelphie Union se totiž ve své první americké sezoně podílel již na dvaceti brankách. Pět gólů vstřelil sám a dalších 15 připravil svým spoluhráčům, což z něj aktuálně dělá nejlešího asistenta celé MLS.

V současné době však bývalého hráče Liberce, Konyasporu či Rosenborgu Trondheim brzdí jeho potíže s kotníkem, kvůli kterým nejspíše vynechá nejbližší ligový duel proti Seattlu Sounders, který se hraje v noci ze čtvrtka na pátek.

Trenér Union Jim Curtin připustil, že bude českého reprezentanta šetřit i s ohledem na fakt, že se v Seattlu hraje na umělém trávníku a hlavně že se pozvolna blíží finále Amerického poháru. Vyvrcholení US Open Cupu proběhne již 26. září a soupeřem Dočkalova chlebodárce bude Houston.

Spoluhráč dalšího exletenského borce Picaulta k tomuto datu nastoupil do šestadvaceti zápasů z 28 možných. Ten devětadvacátý však vynechá. "Máme plán, jak to zvládnout bez něho," pronesl Curtin, jehož výběr drží ve Východní konferenci páté místo, což by znamenalo postup do play-off. Nic na tom nezměnily ani nedávné ztráty s Montrealem a Orlandem.