Co se musí stát a jaká událost se musí blížit, aby Philadelphia šetřila své klíčové eso Dočkala?

Co se musí stát a jaká událost se musí blížit, aby Philadelphia šetřila své klíčové eso Dočkala?

Zatímco v Číně Bořek Dočkal strádal a ve své kůži tam nebyla ani celá jeho rodina, na své zaoceánské misi se situace obrátila a exspartaňský záložník patří k nejvýraznějším tvářím Major League Soccer.

Brzy třicetiletý středopolař Philadelphie Union se totiž ve své první americké sezoně podílel již na dvaceti brankách. Pět gólů vstřelil sám a dalších 15 připravil svým spoluhráčům, což z něj aktuálně dělá nejlešího asistenta celé MLS.

V současné době však bývalého hráče Liberce, Konyasporu či Rosenborgu Trondheim brzdí jeho potíže s kotníkem, kvůli kterým nejspíše vynechá nejbližší ligový duel proti Seattlu Sounders, který se hraje v noci ze čtvrtka na pátek.

Trenér Union Jim Curtin připustil, že bude českého reprezentanta šetřit i s ohledem na fakt, že se v Seattlu hraje na umělém trávníku a hlavně že se pozvolna blíží finále Amerického poháru. Vyvrcholení US Open Cupu proběhne již 26. září a soupeřem Dočkalova chlebodárce bude Houston.

Spoluhráč dalšího exletenského borce Picaulta k tomuto datu nastoupil do šestadvaceti zápasů z 28 možných. Ten devětadvacátý však vynechá. "Máme plán, jak to zvládnout bez něho," pronesl Curtin, jehož výběr drží ve Východní konferenci páté místo, což by znamenalo postup do play-off. Nic na tom nezměnily ani nedávné ztráty s Montrealem a Orlandem.