Plzeň prohospodařila dvoubrankový náskok, Juventus uspěl i bez vyloučeného Ronalda

Juventus na horké španělské půdě dokázal nakonec vyhrát 2:0 díky přesným zásahům Pjaniče, ale již od 29. minuty hrál v početní nevýhodě, neboť Cristiano Ronaldo obdržel červenou kartu za nesportovní chování. Manchester City doma překvapivě padl s Lyonem. Svěřenci Pepa Guardioly dokázali ve druhé půli už jen snížit na 1:2 zásluhou Silvy. Real Madrid doma pokořil Římany rozdílem tří branek. Mezi úspěšné střelce se zapsali Bale, Isco a Mariano. Rudí ďáblové vyloupili švýcarskou půdu, když Young Boys Bern roznesli 3:0. Bayern uspěl na půdě Benfiky díky trefám Lewandowskiho a Sanchese.

Plzeň zrežírovala návrat do Ligy mistrů jen zpola úspěšně, neboť doma nakonec remizovala 2:2. Skóre otevřel Krmenčík, kterému na přesný zásah přihrál Řezník. V závěru prvního poločasu autor úvodní branky zvýšil náskok českého celku, tentokrát po asistenci Limberského. Hosté po změně stran věděli, že musí vstřelit branku, což se jim podařilo díky Čalovovi. V závěru mohli srovnat stav, ale sudí nakonec branku neuznal a odpískal útočný faul na Hubníka. Snaha o vyrovnání se nakonec přetavila v úspěšný záměr, neboť v páté minutě nastavení CSKA kopalo penaltu, kterou Vlašič proměnil.

Plzeň - CSKA Moskva 2:2 (29. a 41. Krmenčík - 49. Čalov, 90+5. Vlašić z penalty)
Benfica - Bayern 0:2 (10. Lewandowski, 54. Sanches)
Manchester City - Lyon 1:2 (67. B. Silva - 26. Cornet, 43. Fekir)
Real Madrid - AS Řím 3:0 (45. Isco, 58. Bale, Mariano)
Valencia - Juventus 0:2 (45. z penalty a 51. z penalty Pjanić)
Young Boys - Manchester United 0:3 (35. a 44. z penalty Pogba, 66. Martial)
Ajax - AEK Atény 3:0 (46. a 90. Tagliafico, 77. Van de Beek)
Šachtar Doněck - Hoffenheim 2:2 (27. Ismaily, 81. Maycon - 6. Grillitsch, 38. Nordtveit)