Costa o neporažené Spartě: Dává nám to sebevědomí, všichni vidíme, že děláme svou práci tak, jak je potřeba

Jediným neporaženým týmem šestnáctimístného peletonu je po osmi hracích dnech Sparta, která má před sebou střet s aktuálně devátým Slovanem Liberec, se kterým v sobotu začne druhou padesátku vzájemných ligových soubojů.

Costa o neporažené Spartě: Dává nám to sebevědomí, všichni vidíme, že děláme svou práci tak, jak je potřeba

"To, že jsme ještě neprohráli, je fajn. Je to pro naši obranu dobré znamení, které ukazuje, že to, co trénujeme, funguje i v zápasech. Dává nám to sebevědomí, všichni vidíme, že děláme svou práci tak, jak je potřeba," liboval si stránkami sparta.cz citovaný reprezentant Zimbabwe Costa, jenž pochválil i nejbližšího soka. "Liberec rozhodně nebude snadný soupeř. Očekáváme těžký zápas, fyzicky hodně náročný. Navíc je Slovan tým, který má fotbalové dovednosti a snaží se předvádět kombinační hru. Proto to možná bude pohledný zápas, ale zároveň pro nás dost složitý," doplnil levý bek.

Slavné "S" touží po potvrzení tří venkovních bodů z Ostravy. "Vím, že čekáte, že budu mužstvo chválit za to, že v Ostravě bojovalo. Ale já si myslím, že to je věc, která by měla být naprostým standardem. Ano, hráli jsme tam týmově, zodpovědně a s velkým nasazením. Očekávám, že to vydrží a přidáme víc fotbalovosti. Ta v Ostravě trochu chyběla. Chtěl bych vidět víc kombinační hru. Oproti Baníku čekáme, že tohle bude jiný zápas. Liberec bude hrát úplně odlišně, zatímco Ostrava hraje jednoduše a agresivně, Liberec se snaží hrát fotbal už od založení útoku. Jsou velmi nebezpeční," varoval před severočeským protivníkem hlavní kouč letenské družiny Zdeněk Ščasný.

Zcelo odlišné měření sil očekává také sparťanský kapitán Josef Šural. "Myslím si, že to pro fanoušky bude hezké utkání, Liberec se snaží hrát kombinační fotbal a mohlo by to tedy být zajímavé. Viděl jsem sestřih jejich zápasu na Dukle, který sice překvapivě prohráli, ale měli spoustu šancí. Některé zápasy nezvládli výsledkově, herně jsou na tom ale velice dobře a je to podle mě poměrně silný soupeř. Domácí zápasy ale musíme zvládat, ať přijede kdokoliv. Musíme prostě vyhrát, není moc nad čím dál přemýšlet," burcoval jeden z vůdců kabiny, který přišel do Generali arény právě z podještědského prostředí.