"Teplického Rosu" sledují Sparta, Plzeň i skauti z Německa a Nizozemska. Jeho snem je však Serie A

Pokud jde o perspektivní zboží Sklářů, na současných Stínadlech přitahují největší pozornost defenzivní specialista Alex Král a špílmachr Patrik Žitný, jemuž se začíná lichotivě přezdívat "teplický Rosický".

"Teplického Rosu" sledují Sparta, Plzeň i skauti z Německa a Nizozemska. Jeho snem je však Serie A

Devatenáctiletý autor šesti prvoligových tref z pouhých osmnácti startů, jehož nazval trenér Danišel Šmejkal "nadstandardním hráčem", má být v současnosti pod dohledem skautů z Německa i Nizozemska.

Severočeský klenot, který v rozběhlé sezoně Fortuna:ligy naskočil do všech duelů v základní sestavě, by se výhledově líbil také Plzni a Spartě, což jsou kluby, které před časem se sešívanými prohráli zákulisní bitvu o rychlíka Jana Matouška.

Velkým snem technika Žitného je ovšem Serie A a k Apeninskému poloostrovu má podle informací Deníku Sport hned několik vazeb. Jednak umít velmi dobře italsky a jednak na něm bydlí jeho sestra, kterou každý rok navštěvuje.

A co by říkal na možnou blížící se změnu dresu jeho agent Martin Hrdlička? "Minimálně rok by měl Patrik ještě zůstat v Teplicích, pořádně se vyhrát, nabrat sebevědomí. S přestupem není kam chvátat. Budoucnost v něm každopádně vidím, má potenciál prosadit se i ve velké zahraniční lize," citoval iSport.cz slova mladíkova manažera.