Jablonec zlomila penalta z nastavení, Slavia přehrála Bordeaux, Chelsea loupila v Řecku a Arsenal naděloval

OBSAHUJE VIDEO

Jablonec dlouho bojoval ve francouzském Rennes o první bod v Evropské lize. Nakonec ale Severočechy čeká cesta zpět s prázdnou, protože po faulu Holeše v samotném závěru inkasoval z pokutového kopu na 1:2. O poznání lépe se vedlo Slavii, která coby druhý český zástupce v soutěži, dokázala v Edenu porazit francouzské Bordeaux po Zmrhalově brance 1:0.

Tým trenéra Petra Rady byl na francouzské půdě v roli outsidera a také jako první inkasoval. Ve 31. minutě se prosadil Sarr. Po změně stran se však český celek snažil o vyrovnání, kterého se také dočkal. Z přímého kopu se trefil Trávník, když gólman Koubek rozhodně neměl čisté svědomí. Když už to vypadalo, že si Jablonec odveze nečekaný bod, přišlo jasné držení Holeše ve vápně a nařízená penalta. Tu v klidu proměnil střídající Ben Arfa a rázně utnul české naděje.

Mezi třemi tyčemi se na půdě Evropské ligy představil i další reprezentační brankář. V dresu Sevilly nastoupil proti Standardu Lutych Tomáš Vaclík a již v osmé minutě se mohl radovat, když mířil přesně Banega. Vedení španělskému celku ale vydrželo jen půl hodiny, než srovnal Djenepo. Ještě do poločasu ale skóroval Vazquez a nasměroval andalúský celek za třemi body. Ty po pauze pečetili dvěma góly Ben Yedder a ještě jednou Banega z penalty.

Výborný vstup do základních skupin má za sebou pražská Slavia. Sešívaní čelili v Edenu francouzskému Girondins Bordeaux, které nezastihl úvod sezony v ideální formě. Oproti tomu sešívaným se daří a podle toho to na hřišti vypadalo. První půle patřila jasně domácímu celku, který aktivitu korunoval nechytatelnou Zmrhalovou bombo pod břevno. Po změně stran hosté trochu přidali, přesto měli i nadále více ze hry slávisté. Druhý gól mohl přidat opět Zmrhal, tentokrát ale ve stoprocentní šanci trefil pouze brankáře Costila.

Utkání 1. kola Evropské ligy:

Skupina A:

AEK Larnaka - FC Curych 0:1 (0:0)

Branka: 61. Kololli z pen. ČK: 84. Modou (Curych).

Ludogorec Razgrad - Leverkusen 2:3 (2:1)

Branky: 8. Keserü, 31. Marcelinho - 38. a 69. Havertz, 63. Kiese Thelin.

Skupina B:

Celtic Glasgow - Rosenborg Trondheim 1:0 (0:0)

Branka: 87. Griffiths.

Lipsko - Salcburk 2:3 (0:2)

Branky: 70. Laimer, 82. Poulsen - 20. Dabbur, 22. Haidara, 89. Gulbrandsen.

Skupina C:

FC Kodaň - Zenit Petrohrad 1:1 (0:1)

Branky: 63. Sotiriu - 44. Mak.

Kodaň: Joronen - Ankersen, Vavro, Bjelland, Boilesen - Skov, Zeca, Thomsen (61. Falk), Fischer (90.+3 Papagiannopulos) - Sotiriu (77. Greguš), N'Doye. Trenér: Solbakken.

Petrohrad: Luněv - Smolnikov, Neto, Ivanovič, Aňukov - Paredes, Kuzjajev (89. Zabolotnij) - Mak (58. Marchisio), Jerochin, Driussi (79. Šatov) - Dzjuba. Trenér: Semak.

Slavia Praha - Girondins Bordeaux 1:0 (1:0)

Branka: 35. Zmrhal. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap - Manschot, Mulder (všichni Niz.). ŽK: Ngadeu - Sankharé, Palencia, Kalu. Diváci: 16.548.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček - Stoch (79. Baluta), Hušbauer, Traoré (90. Matoušek), Zmrhal (83. Frydrych) - Tecl. Trenér: Trpišovský.

Bordeaux: Costil - Palencia, Pablo, Koundé, Sabaly - Tchouaméni, Sankharé (70. Cornelius), Plašil (85. Otávio), Kamano (60. Karamoh) - Kalu - Briand. Trenér: Bedouet.

Skupina D:

Dinamo Záhřeb - Fenerbahce Istanbul 4:1 (2:0)

Branky: 27. a 57. Hajrovic, 16. Šunjič, 60. Olmo - 47. Neustädter.

Trnava - Anderlecht 1:0 (0:0)

Branka: 79. Oravec.

Skupina E:

Arsenal - Poltava 4:2 (1:0)

Branky: 32. a 56. Aubameyang, 48. Welbeck, 74. Özil - 77. Česnakov, 90.+4 Šarpar.

Rapid Vídeň - Spartak Moskva 2:0 (0:0)

Branka: 50. vlastní Timofejev, 68. Murg.

Villarreal - Glasgow Rangers 2:2 (1:0)

Branky: 1. Bacca, 69. Moreno - 67. Arfield, 76. Lafferty.

Skupina H:

Lazio Řím - Apollon Limassol 2:1 (1:0)

Branky: 14. Alberto, 84. Immobile z pen. - 88. Zelaya.

Olympique Marseille - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0)

Branky: 3. Ocampos - 52. Torro, 89. Jovič. ČK: 59. Willems (Frankfurt).

Skupina I:

Besiktas Istanbul - Sarpsborg 3:1 (0:0)

Branky: 51. Babel, 69. Roco, 82. Lens - 90.+4 Zachariassen.

Genk - Malmö 2:0 (1:0)

Branky: 37. Trossard, 71. Samatta.

Skupina J:

Akhisar - Krasnodar 0:1 (0:1)

Branka: 26. Claesson.

FC Sevilla - Standard Lutych 5:1 (2:1)

Branky: 8. a 74. z pen. Banega, 49. a 70. Ben Yedder, 41. Vázquez - 39. Djenepo.

Skupina K:

Dynamo Kyjev - Astana 2:2 (2:1)

Branky: 11. Cygankov, 45.+2 Garmaš - 21. Aničič, 90.+5 Murtazajev.

Kyjev: Bojko - Kedziora, Kádár, Burda, Pivarič - Sydorčuk, Bujalskij (90.+2 Šepelev) - Cygankov (90. Morozjuk), Garmaš (79. Duelund), Verbič - Rusyn. Trenér: Chackevič.

Astana: Erič - Rukavina, Postnikov, Aničič, Šomko - Tomasov (88. Murtazajev), Majevskij, Kleinheisler, Henrique - Kabananga (82. Janga), Almeida (80. Mužikov). Trenér: Babajan.

Stade Rennes - FK Jablonec 2:1 (1:0)

Branka: 31. Sarr, 90.+1 Ben Arfa - 54. Trávník. Rozhodčí: Nilsen - Grönevik, Isaksen (všichni Nor.). ŽK: André - Jovovič, Považanec, Holeš.

Rennes: Koubek - Traoré, Mexer, Da Silva, Bensebaini - Grenier, Gelin (65. Ben Arfa), André - Del Castillo (61. Niang), Siebatcheu, Sarr (75. Bourigeaud). Trenér: Lamouchi.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Masopust (77. Kubista), Trávník, Hübschman, Považanec, Jovovič (88. Břečka) - Doležal (46. Chramosta). Trenér: Rada.