Bývalá hvězda Rudých ďáblů předpovídá: Juventus může vyhrát Ligu mistrů

Bývalá hvězda Rudých ďáblů předpovídá: Juventus může vyhrát Ligu mistrů

Hráči Staré dámy mají i s ohledem na zdařilé přestupové období ve svých řadách dostatek sebevědomí, že je další zprávy na jejich adresu mohou už jenom příjemně potěšit a posléze i utvrdit v jejich snažení. Další příspěvek nám nyní přidává bývalý útočník Rudých ďáblů Dimitar Berbatov, jenž nemá o hlavním favoritovi zejména v Lize mistrů žádných pochyb.

„Podíváte-li se na kvalitu a zkušenosti, jaké ve svém týmu mají, není žádných pochyb o tom, že Juventus musí být jedním z favoritů na celkové prvenství v této soutěži,“ řekl na adresu nejlepšího italského týmu dnes již vysloužilý bulharský reprezentant.

Když přišla řeč na týmy, které by Starou dámu měly ve finále podpořit, měl Berbatov ve svém výběru jasno. „Líbí se mi způsob hry, jakým se prezentuje Manchester City a Barcelona. Myslím si, že jeden z těchto dvou (pokud los ve vyřazovacích fází nedá jinak) doprovodí Juventus do finále,“ svěřil se.

Drobnou zajímavostí ovšem je, že celek Pepa Guardioly, tedy tým z modré části Manchesteru, prohrál své úvodní skupinové kolo (s Olympiquem Lyon 1:2), a to ještě ke všemu na domácí půdě. Citizens tak jsou prvním anglickým mužstvem, které prohrálo čtyři po sobě jdoucí duely v nejlepší evropské soutěži.

Vrátíme-li se ovšem k hodnocení bývalého útočníka Rudých ďáblů, ten nechce z boje vyloučit ani snahu Realu Madrid, avšak bez hlavního ofenzivního klenotu (Cristiana Ronalda) mu už tolik nevěří (jako většina fotbalových expertů).

„I když to ještě neznamená, že je Real bez Ronalda na odpis, myslím si, že pokud necháte takhle velkou hvězdu jít, někde se to na vás podepsat musí. I z toho důvodu vidím Barcelonu momentálně jako nejsilnější celek ve Španělsku,“ doplňuje.