Španělská repre je nyní plná Madridistů. Kdo potáhne La Roju na dalších mistrovstvích?

BÍLÝ BALET

Doba, kdy španělská reprezentace byla poskládaná z hráčů Barcelony, je pryč. Nyní začíná éra Bílého baletu. A není řeč o Ramosovi, nýbrž o mladých, ale zároveň zkušených a velmi kvalitních, hráčích, kteří budou na dalším mistrovství Evropy či světa hlavními stavebními kameny reprezentace, pokud se jim povede uspět.

Španělská repre je nyní plná Madridistů. Kdo potáhne La Roju na dalších mistrovstvích?

Dani Ceballos

Ceballos má doslova tu smůlu, že hraje za Real Madrid. Jedná se o velmi kvalitního záložníka, jenž skvěle využije každou minutu na hřišti a prokázal to v Betisu, Realu Madrid i španělské reprezentaci, kde nedávno debutoval. Tato sezóna by pro něj mohla být průlomová, neboť mu nový kouč Lopetegui dává poněkud více příležitostí.

Po skvělé sezóně 2016/17 v Betisu Sevilla a následném mistrovství Evropy do 21 let Ceballos odmítl nabídky Juventusu, Arsenalu a Liverpoolu a zamířil na Santiago Bernabeu. Zidane mu navzdory přijatelným výkonům nedával moc příležitostí a Ceballos zvažoval odchod, změna kouče mu ale pomohla a nyní je důležitou puzzlí ve skládance jménem Bílý balet. To stejné by mělo platit i za dva či čtyři roky ve španělské reprezentaci.

Dani Ceballos