Oslabené Pardubice udržely útočné snahy Brna na uzdě, Sokolov vyhrál nad Prostějovem

Deváté kolo druhé nejvyšší soutěže pokračovalo i napříč sobotním dnem, v němž se odehrály dva duely. Zbrojovka ani po změně manažera stále nepředvádí takové výkony, jaké by sama očekávala, zato Sokolov utnul sérii tří výher Prostějova.

Fotbalisté Brna naposledy doma sice uspěli nad Táborskem, avšak výjezd do Pardubic jim už od samotného úvodu nevycházel tak, jak by si představovali. Domácí se dostali již od šesté minuty po trefě Kováře do vedení, které si udrželi celý první poločas. Dvě minuty po změně stran se ale Prosek provinil proti pravidlům, po čemž uviděl červenou kartu, a Zbrojovka rázem měla před sebou dlouhou přesilovku. Vyrovnání přišlo prakticky vmžiku, avšak další gól se do branky oslabeného soupeře již nedostavil, a tak zápas skončil 1:1.

Prostějov nezačal sezonu dobře, ovšem v poslední době se konečně dostal do nějaké lepší herní pohody, když vyhrál tři ligová utkání v řadě. Radost mu překazili až hráči Sokolova, jež otevřeli skóre zápasu už po dvou minutách a po chvíli si tento náskok pojistili. V závěru pak už jenom přišla gólová pojistka.