Walcott: Když hrajete dobře a nedostanete pak prostor, je to frustrující

Walcott: Když hrajete dobře a nedostanete pak prostor, je to frustrující

Ne každý je spokojen se svým herním vytížením. Své by o tom mohl povídat několikanásobný anglický reprezentant Theo Walcott, který se zpětně vyjádřil ke své anabázi v Arsenalu. Odchovanec Southamptonu odešel v lednu tohoto roka do Evertonu a měl potřebu se vyjádřit ke svému bývalému angažmá na Emirates.

V Arsenalu strávil Walcott dlouhých 12 sezón, ve kterých odehrál 399 utkání a vstřelil více jak sto branek. Často jeho kariéru ale lemovala zranění a v poslední sezóně za Gunners už jen vysedával na lavičce náhradníků a netěšil se přízni někdejšího kouče Wengera. I to se podepsalo na jeho myšlení, neboť cítil křivdu.

„Nebudu lhát, prostě jsem v Arsenalu tak trochu ztratil lásku k fotbalu. Podal jsem několik dobrých výkonů, ale poté nedostal šanci hrát a potvrdit svou kvalitu. Nedokázal jsem se usadit v základní sestavě a poslední rok tam pro mě byl hodně těžký,“ nechal se slyšet Walcott v rozhovoru pro Sky Sports.

I proto se rozhodl po letech věrné služby opustit Emirates a zamířit do Evertonu. „Chtěl jsem znovu cítit radost z fotbalu. Necítil jsem, že ji najdu v Arsenalu. V Evertonu jsem tohle všechno našel, nemůžu být na šťastnějším místě. Hraju zase s úsměvem ve tváři a milovaný fotbal mám znovu rád,“ dodal sedmačtyřiceti násobný reprezentant Albionu.