Vydra: Nepřišel jsem do Burnley, abych sledoval, jak góly dávají jiní

Šestadvacetiletý český útočník Matěj Vydra již dlouhou dobu na Ostrovech potvrzuje, že branky dávat umí. Většinou to bylo ale v nižší soutěži, proto zásah v Premier League oslavoval se svými spoluhráči bouřlivě. Byla to teprve čtvrtá trefa v ostře sledované lize, první v této sezóně. Po utkání proti Bournemouthu se rozpovídal před novináři nejen o vstřelené brance, ale i o dobrých podmínkách, kterých se mu v Burnley dostalo.

Vydra: Nepřišel jsem do Burnley, abych sledoval, jak góly dávají jiní

Vydra se střelecky prosadil v Premier League po více jak čtyřech letech a svou branku zaznamenal ještě v prvním poločase. „Trenér Sean Dyche mi občas při tréninku vyčinil, že málo chodím do šestnáctky soupeře. Před tím gólem jsem byl zase mimo vápno, ale když jsem viděl tu skrumáž a nikdo z našich nebyl na vzdálenější tyči, tak jsem k ní pomalu doklusával. Najednou se tam objevil odražený míč a prásknul jsem do něj pravačkou a skončil v síti. Asi jsem byl ve správnou dobu na správném místě,“ popisoval v rozhovoru pro Sport.cz s úsměvem ve tváři svou trefu.

Burnley si ho v létě pořídilo s dobrou střeleckou vizitkou, neboť uplynulý ročník Championship zakončil jako nejlepší střelec celé soutěže. „Samozřejmě, že jsem do týmu přišel, abych dával góly, ale to musím i hrát. Ten první jsem dal a věřím, že bude zlomový, po kterém přijdou i další. Nepřišel jsem sem, abych se koukal, jak branky střílejí jiní. Pravdou ale je, že se v Premier League dávají obtížněji," pokračoval český legionář.

Vydra dostává v poli stále více prostoru a postupně se aklimatizuje v novém týmu. Proti Manchesteru United si připsal jen pár minut, proti Woverhamptonu už víc jak půl hodiny, nyní více jak hodinu proti Bournemouthu. „Hned na začátku mi bylo jasně řečeno, že po zranění nejsem plně dotrénovaný, takže šanci dostanu, až budu stoprocentní. Z tohoto pohledu tedy jde všechno podle plánu, dával jsem tomu čas, ale samozřejmě jsem se při návratu do Premier League po čtyřech letech těšil na větší porci minut, ale věřím, že přijdou i celé zápasy. Kouč vidí, že se na hřišti cítím zápas od zápasu lépe,“ dodává Vydra, který by se mohl dočkat i pozvánky do národního týmu.