Kerbr: Už je na čase se v kabině semknout a na hřišti táhnout za jeden provaz

Liberec se trápí v útoku, což potvrdil také v devátém kole české nejvyšší soutěže na půdě pražské Sparty. Již po prvním poločase prohrával rozdílem třech branek a může být rád, že utkání nakonec skončilo jen 1:4, když podstatnou část druhého poločasu dohrával v početní nevýhodě. Po utkání byl zklamaný také obránce Milan Kerbr, který se na Letné nečekaně objevil na pozici stopera.

Kerbr: Už je na čase se v kabině semknout a na hřišti táhnout za jeden provaz

Sparta na severočeský klub vlítla hned od začátku a zatápěla defenzivně. Kerbr měl hned v úvodních pětačtyřiceti minutách hodně práce. Po změně stran Liberec začal hrát aktivně, ale následně šel do početní nevýhody. „Sparta měla velkou kvalitu, takže po červené kartě si míč už pouze posouvali a v klidu dohrávali. Pro nás to bylo fyzicky hodně těžké. I když jsme dali gól a dostali se trochu do zápasu, tak jsme vzápětí zase inkasovali,“ smutnil Kerbr po bodové ztrátě na Letné.

On sám byl koučem poslán do středu obrany, což pro něj byla velká premiéra, i když s hořkým koncem. „V životě jsem to nehrál, takže novinka to byla. Ale v tréninku jsme se na to připravovali, trenér chtěl, abych hrál mezi stopery, odskakoval do volných prostorů a sbíral odražené balóny. Sparta měla takovou kvalitu, že nás přehrávala ve středu a poté se to na nás valilo,“ pokračoval v rozhovoru pro klubové stránky Liberce.

Problémem Liberce je na podzim fakt, že zatím nenalezl produktivního střelce ve svých řadách. Také proti Spartě se v koncovce trápil, přestože moc šancí neměl. „Střílení gólů je teď náš největší problém. Troufám si říct, že jsme některé soupeře v minulých kolech přehrávali kombinačně, ale hráli jsme pouze po šestnáctku. I když jsme měli vyložené šance, tak jsme je neproměňovali. Už je na čase se v kabině semknout a na hřišti táhnout za jeden provaz,“ dodal Kerbr.