Tvrdý boj o bundesligovou hvězdičku začíná. Přijde Darida o talentovaného spoluhráče?

Podle německého listu Bild by se měla Hertha Berlín začít obávat o svého devatenáctiletého záložníka. Pokukují po něm velkokluby z Anglie, kteří věří, že by mohl být v jejich kádru velkým přínosem. Hlavními adepty na jeho zisk jsou podle britských zpráv Manchester United a Arsenal. Očekává se tuhá bitva během letního, možná již zimního přestupového okna.

Tvrdý boj o bundesligovou hvězdičku začíná. Přijde Darida o talentovaného spoluhráče?

Emery si to hodlá rozdat s Mourinhem o zisk devatenáctiletého defenzivního štítu. Arne Maier se prokousal v poslední obě do základní sestavy Herthy a odvádí v ní skvělou práci. Díky dobrým výkonům na sebe upoutal pozornost a zdá se, že tato sezóně je pro něj v barvách berlínského klubu poslední.

Maier se prezentuje dobrými výkony nejen v Bundeslize, ale svůj debut si odbyl už i v národním výběru Německa do jednadvaceti let. V něm odehrál zápasy proti Irsku a Mexiku a nahrací ploše ho bylo vidět. Produkt mládežnické akademie Herthy je s klubem vázán smlouvou až do roku 2022. Vedení již před pár měsíci tušilo, že o něj bude zájem, proto ho začátkem roku svázalo novým kontraktem.

Berlínskému klubu se v této sezóně zatím daří a figuruje v horních patrech tabulky. Není to ale jen o tom, že by se rozstřílel slovenský legionář Duda. Hertha hraje dobře i v defenzivní řadě a právě Maier na tom má podíl. Anglické kluby se chystají vystat na další bundesligové zápasy své skauty a připravovat nabídky pro vedení německého celku.