V celé Evropě střílí častěji než Slavia jen Manchester City a Juventus. Za sešívanými je Barca i Bayern. Jak si vede Sparta?

Na serveru CIES Football Observatory vyšel velmi zajímavý žebříček, který na Starém kontinentu srovnává kluby podle jejich aktivity a počtu střeleckých pokusů.

V celé Evropě střílí častěji než Slavia jen Manchester City a Juventus. Za sešívanými je Barca i Bayern. Jak si vede Sparta?

V TOP 5 soutěžích Starého kontinentu v tomto směru vládnou Manchester City, Juventus Turín, Olympique Lyon, Barcelona a Bayern Mnichov.

Úřadující šampion Premier League z Etihad Stadium potřebuje průměrně na jedno ohrožení soupeřovy svatyně 4 minuty a 2 sekundy. Juve pak 4 minuty a 33 vteřin.

Mimo nejlepší pětici lig pak vládne Slavia (!), což je lichotivou vizitkou zejména pro jejího hlavního trenéra Jindřicha Trpišovského.

Sešívaní mají ze všech evropských celků třetí nejlepší výsledek, což znamená, že jsou i před Lyonem (4:38), Barcou (4:53) a Bayernem (5:19). Lepší jsou jen Citizens a Allegriho Stará dáma.

Tecl, Zmrhal, Škoda, Matoušek, Hušbauer a spol. potřebují v této sezoně 2018/2019 na jednu střelu v průměru 4 minuty a 34 vteřin.

V Česku je na druhém místě Sparta (5:27), která má tak ve své zemi lepší čísla než Liverpool, Real Madrid, PSV Eindhoven, Porto či Benfica.

Na opačném pólu v nejlepších pěti ligách se pohybuje Huddersfield Town, který ohrozí soupeře každých 12 minut a osm vteřin.

Pokud jde o všech pětatřicet zkoumaných ligových soutěží, nejhůře je na tom skotský Hamilton Academical, který k tomuto datu potřeoval na jednu střelu 18 minut a 12 vteřin.

KOMPLETNÍ STATISTICKÉ ÚDAJE NAJDETE ZDE.