Venku a doma je Plzeň opravdu trochu odlišná, tvrdí Ščasný. Co pověděl na adresu Viktorie dál?

Po devíti ligových kolech je na české mapě už jen jediný neporažený tým, a sice Sparta, kterou čeká atraktivní výjezd do Štruncových sadů, kde je doma úřadující domácí šampion Viktoria.

Venku a doma je Plzeň opravdu trochu odlišná, tvrdí Ščasný. Co pověděl na adresu Viktorie dál?

Hlavní kouč slavného "S" považuje střet s Plzní za jeden ze dvou největších zápasů podzimu, ale on sám se soustředí na kompletní program. "Když to vezmete v kontextu celé ligy, tak jsou všechny zápasy strašně důležité. Samozřejmě Plzeň je poslední mistr, chápu, že je to hodně důležitý zápas. Ale můžu jen zopakovat, že důležité jsou všechny zápasy," přednesl na webu sparta.cz Zdeněk Ščasný.

Ve vítězném utkání se Slovanem Liberec nasadila Sparta tři stopery a dá se říci, že jí to funglovalo. Bude se to opakovat také na západě Čech? "Použili jsme ten systém poprvé a teď sami přemýšlíme, jak na Plzeň. V domácím prostředí je Viktoria trochu jiný tým než venku, takže zvažujeme, jak na ně. Složení mužstva volíme tak, abychom v případě, že to nebude fungovat, mohli změnit rozestavení a nemuseli střídat," objasnil na oficiálních stránkách klubu šéf Šurala, Stanciua, Štětiny či Tetteha, jenž skóroval už ve třech duelech po sobě.

Soubor Pavla Vrby v posledním kole jasně prohrál na hřišti Jablonce. Může být odlišné rozpoložení výhodou pražského mužstva? "Výhoda, nevýhoda, je to prostě fakt. Venku a doma je Plzeň opravdu trochu odlišná. A navíc pořád mají tým, který se bezesporu dokáže připravit na velké zápasy. Mají nejzkušenějšího trenéra. Bez ohledu na to, jak hráli v Jablonci, čekám těžký zápas," podotkl nástupce Pavla Hapala.

Spartu by mohla motivovat také skutečnost, že v Plzni nevyhrála již sedm let od roku 2011. "Náhoda to asi nebude. V minulé sezóně jsme tam hráli velmi dobře, vedli jsme o dva góly, ale nakonec jsme nevyhráli. Pravda je, že jsme tam dlouho nazvítězili a naším jasným cílem je to tentokrát změnit," uzavřel stránkami sparta.cz citovaný Ščasný.