Vinicius Junior, který přišel za 45 milionů eur, by měl Real opustit, říká Salgado

Vinicius Junior, který přišel za 45 milionů eur, by měl Real opustit, říká Salgado

Brazilský supertalent Vinicius Junior přišel v létě do Realu Madrid za 45 milionů eur a nyní si na evropský styl hry zvyká v béčku bílého baletu. Podle někdejšího zadáka královského klubu Michela Salgada by však měl osmnáctiletý útočník raději odejít na hostování, což by mu mělo výrazně pomoci nejen v adaptaci, ale hlavně by se zbavil obrovského tlaku.

Čekalo se, jestli mladý hráč zaujme nového kouče Realu Julena Lopeteguiho. To se však zatím nestalo a místo postupného sbírání minut v áčku hraje za Castillu. Nutno dodat, že si nevede vůbec zle a o víkendu dostal pozvánku k ligovému duelu proti Espanyolu.

V tom však neusedl ani na lavičku, takže pouze z tribuny sledoval, jak si od šedesáté minuty vede jeho konkurent - pětadvacetiletý Mariano Diaz, jenž reprezentuje Dominikánskou republiku.

Podle Salgada je na Viniciuse vzhledem k přestupní částce 45 milionů eur vyvíjen obrovský tlak, který není snadné zvládnout. I proto by pro bývalého borce Flamenga bylo lepší dočasně opustit Madrid.

„Měli bychom se zamyslet, co s ním teď. V Realu je na všechny obrovský tlak. Jak na hráče, tak na trenéry. Je třeba zůstat v klidu a čekat na šanci. Možná by mu pomohlo hostování v jiném španělském celku, kde by mohl hrát v klidu. Tlak na takto mladé hráče totiž rozhodně není pozitivní a na něj je obrovský,“ řekl Salgado.

„Ten kluk stál spoustu peněz a nikdo ho neznal. V rezervě si vede velmi dobře a ukazuje, že je jinde než ostatní. Je vynikající v práci s míčem a je velmi rychlý. Není pochyb o tom, že ho čeká velká budoucnost, a že je to výborná investice,“ pokračoval někdejší pravý bek, který přiznal, že mu Vinicius připomíná Marcela, když přišel na San Bernabéu.

„Ani jeho nikdo neznal a byl to mladý chlapec. Nikdo neměl přehnané očekávání. Přišel ve stejný čas jako Fernando Gago a Gonzálo Higuaín a nyní je posledním, kdo z nich v Realu zůstal. Ze začátku měl problémy s bráněním, ale byl skvělý do ofenzivy. Mluvili jsme s ním o tom, věděli jsme, že se přizpůsobí. Uměl si počkat na šanci a pak ji využít, ale zdaleka nebyl pod takovým tlakem, jako je nyní Vinicius,“ uzavřel.