Vaclík to proti Realu zamkl. Za naše chyby jsme draze platili, shodli se Marcelo a Courtois

Vaclík to proti Realu zamkl. Za naše chyby jsme draze platili, shodli se Marcelo a Courtois
OBSAHUJE OHLASY

Tak už došlo i na slavný Real. Bílý balet zaznamenal první porážku letošní sezony, když ho třígólovým rozdílem vyškolila Sevilla, v jejímž dresu zářil český reprezentant Tomáš Vaclík, jehož španělský tisk zařadil k hlavním hvězdám třaskavého šlágru.

A to zaslouženě - Benzema, Modrič, Bale a spol. totiž vyslali na svatyni, jíž hájil někdejší gólman Vítkovic, Žižkova, Sparty či Basileje spoustu střel. Pokud nebudeme počítat neuznaný ofsajdový gól nejlepšího fotbalisty světa za uplynulý ročník, za zády devětadvacetiletého nováčka v LaLize však neskončila žádná z nich...

Naproti tomu Thibaut Courtois inkasoval třikrát a před nadcházejícím šlágrem s Atlétikem by na příděl co nejrychleji zapomněl. "Byl to pro nás hodně těžký zápas. Nehráli jsme vůbec dobře a nezasloužili si vyhrát. Za naše chyby jsme draze platili. Všechno si musíme rozebrat na videu. Musíme v příštím zápase ukázat, že jsme skutečně silní a kam patříme. Selhání se Sevillou musíme napravit. V sobotu nás čeká strašně důležitý zápas a my uděláme vše pro úspěch. Hrajeme derby s Atlétikem a musíme ho nutně vyhrát," krčila rameny belgická hvězda s minulostí v Chelsea.

Pod inkasované branky, o které se postarali André Silva a Wissam Ben Yedder, byl podepsán také krajní bek Marcelo, jenž však duel nedohrál kvůli zranění stehenního svalu. "Musíme přiznat, že Sevilla byla především v prvním poločase lepším týmem. Ve druhém poločase jsme drželi míč, ale oni byli nebezpečnější. Musíme zlepšit hodně věcí, proti tak silnému soupeři, jakým Sevilla je, nemůžeme dělat takové chyby," upozorňovala třicetiletá ikona Kanárků.