Pokorný Pickford na velkokluby nemyslí. Rád by se stal legendou Evertonu

Pokorný Pickford na velkokluby nemyslí. Rád by se stal legendou Evertonu

Respektovaný anglický strážce svatyně Jordan Pickford podepsal v liverpoolském Goodison Parku nový dlouhodobý kontrakt, jehož platnost běží až do 30. června 2024.

Jasná jednička Evertonu je součástí klubu z města Beatles od loňského léta, kdy k řece Mersey dorazila ze Sunderlandu za necelých 29 milionů eur.

Od té doby nevynechal někdejší brankář Darlingtonu, Alfretonu, Burtonu, Carlishe, Brtatfordu či Prestonu za Toffees všech 44 duelů Premier League.

V minulém ročníku se účastník letošního světového šampionátu v Rusku v barvách devítinásobného anglického šampiona zasloužil o deset čistých kont, v tom letošním zatím kolega Walcotta, Schneiderlina, Jagielky, Zoumy či Digneho na premiérovou nulu čeká.

Euforie a nadšení ho však neopouští a první dílčí úspěch může přijít třeba už v sedmém kole, kdy jeho chlebodárce hostí nováčka Fulham. "Příchod do Evertonu mě inspiroval k tomu, abych podával každý týden spolehlivé výkony a bez zbytečných otázek tu nadále pokračoval," sdělil svěřenec portugalského manažera Marca Silvy.

"Je to velký klub s bohatou historií a oddanými fanoušky. Chci odehráct co nejvíce zápasů právě za toto mužstvo. To je můj aktuální cíl," uzavřel stále poměrně perspektivní Pickford, jenž by se rád na nynější adrese stal klubovou legendou.