Lafata ze sebe strhl diplomatický háv: Křetínský fotbalu nerozumí. Spartu nemusí trénovat vědec, stačí osobnost typu Haška

Lafata ze sebe strhl diplomatický háv: Křetínský fotbalu nerozumí. Spartu nemusí trénovat vědec, stačí osobnost typu Haška
OBSAHUJE VIDEO

Ačkoliv si mohl David Lafata prodloužit svou profi kariéru ještě o jednu sezonu, pár měsíců starou nabídku sparťanského šéfa Daniela Křetínského odmítl a momentálně už hraje jihočeský Krajský přebor za vedoucí celek tabulky FK Olešník, v jehož trikotu se na podzim prosadil sedmkrát.

"Nechtěl jsem střídat na posledních pět deset minut, to už by mě ani nebavilo," vysvětlil svůj krok někdejší český reprezentant, jenž se vrátil k letenskému angažmá v pořadu Michala Hrdlička "Česká ulička".

Přístupu movitého vlastního slavného "S" ale přestává rozumět. "Zaráží mě, že na to, jak úspěšný je ve svém byznysu, ho neznepokojuje, že za prostředky, které do Sparty dává, nepřichází žádný výsledek," krčil rameny ten, jenž byl součástí sparťanského stroje od ledna 2013.

Pro příklad nemusí chodit daleko - zmínil Andreu Stramaccioniho, pod nímž začal vypadávat ze sestavy. Itala s minulostí v Interu, Panathinaikosu či Udinese označil za toho, který nikde nic nedokázal a dodnes neví, kdo ho vybral, kdo mu dal pravomoce a kdo ho nějakou dobu na Letné držel. "Největší problém je podle mě v tom, že si doktor Křetínský myslí, že rozumí fotbalu, a lidi, které má okolo sebe, ho v tom utvrzují a říkají mu to, co on chce slyšet. Myslím, že fotbal nikdy nehrál, rozumět mu nemůže. A nerozumí," nebral si servítky Lafata, čímž se jistě dotkl i pánů Adama Kotalíka nebo Dušana Svobody.

Sedmatřicetiletý internacionál pak přednesl svůj tip na příštího hlavního trenéra, čímž se shodl s dlouhodobým názorem Ladislava Vízka. "Podle mě Sparta nemusí mít na lavičce žádného vědce, potřebuje osobnost, kterou budou hráči respektovat. Takového člověka vidím v Ivanu Haškovi," uzavřel u Michala Hrdličky majitel jednoho sparťanského titulu, který se s Generali arénou rozloučil se 111 soutěžními trefami.