Přiklepnutí Eura 2024 Německu? Gebre Selassie, Pavlenka i Darida nabízí svůj pohled...

V posledním zářijovém týdnu se ve švýcarském Nyonu při tajné volbě členů výkonného výboru UEFA rozhodlo o tom, že mistrovství Evropy v roce 2024 uspořádá Německo, které dostalo přednost před Tureckem. Vybraní čeští krajánci, kteří se fotbalem živí v bundeslize, onu volbu kvitují...

Přiklepnutí Eura 2024 Německu? Gebre Selassie, Pavlenka i Darida nabízí svůj pohled...

"Když se to rozhodovalo, kluci z týmu zrovna trénovali. Hodně to v kabině sledovali a jsou rádi, že to bude v Německu. Fotbalem tady všichni žijí, myslím, že je to správná volba," přednesl webems sport.cz citovaný Vladimír Darida, jenž momentálně svému berlínskému chlebodárci nepomáhá kvůli léčbě kolena.

"V Německu jsou nádherné stadióny, na kterých panuje skvělá atmosféra. Skoro na každý zápas je vyprodáno, bundesliga má ohromnou tradici. Věřím, že tu atmosféru přenesou i na to mistrovství. Myslím, že to bude výborně připravené Euro," předpověděl osmadvacetiletý záložník s minulostí v Plzni a Freiburgu.

Až se bude kontinentální šampionát konat, Daridovi bude téměř 34 let. Pakliže by se Češi na akci roku probojovali, teoreticky by na turnaji nemusel absentovat ani on. "Zrovna jsme to řešili. Uvidíme, je to ještě hodně daleko. Bude záležet, jak mi bude držet zdraví. Ale byl bych rád, kdybych si na tom mistrovství mohl zahrát. Je to za humny, takže je to i pro české fanoušky dobré," doplnil na sport.cz kolega slovenského reprezentanta Ondreje Dudy.

Jedničce Werderu Jiřímu Pavlenkovi bude v onom termínu 32 let. Také on by si tedy mohl v Německu zachytat. "Jsem jedině pro, že se Euro bude konat v Německu. Pro Němce je fotbal sportem číslo 1 a myslím, že tomu odpovídá i ta atmosféra na stadionech, která je neskutečná. Lidé tady fotbal milují. Nejlepším příkladem jsou naši fanoušci Werderu," vzkázal exslávistický brankář.

To Theodor Gebre Selassie už bude mít šanci o něco menší. V roce 2024 mu totiž potáhne již na sedmatřicet let a v tomto věku moc hráčů trikoty národních celků neobléká. "Euro 2024 v Německu může být něco neuvěřitelného. Ta atmosféra tady na stadionech je něco, co mi bude určitě chybět, až se budu vracet do Čech," uzavřel někdejší zadák Liberce, jehož vyjádření poskytl portál sport.cz.