Čísla nelžou. V Mnichově už se rozhodli, jak naloží s Jamesem...

Čísla nelžou. V Mnichově už se rozhodli, jak naloží s Jamesem...

Sedmadvacetiletý kolumbijský špílmachr James Rodríguez se v bavorské metropoli dohodl na pokračování dosavadní spolupráce a na návrat do Madridu už nedojde.

Bývalé eso Monaka či Porto zamířilo z Realu do Bayernu loni v létě na dvouleté hostování a pokud by chtěl nejslavnější tým německé historie získat kreativního středopolaře natrvalo, dohoda zněla, že ho musí vykoupit ještě před 15. červnem 2019.

Obě značky se dohodly v několikaměsíčním předstihu a gigant z Allianz Areny tak bude muset poslat na San Bernabéu odstupné ve výši 42 milionů eur.

Samotný krajan Falcaa či Cuadrada přitom velmi dlouho váhal, zda chce v bundeslize setrvat, nebo zda se má vrátit do LaLigy. "V Bayernu se cítím skvěle, jsem tu spokojený, jen bych chtěl víc hrávat," pronesl před časem na stránkách bulvárního Bildu.

Nejlepší střelec brazilského světového šampionátu nemá v Bayernu vůbec špatná čísla. Nynější svěřenec kouče Nika Kovače se doposud zjevil ve čtyřiačtyřiceti soutěžních utkáních s bilancí 10 branek a 16 asistencí.

Pokud jde o letošní ligovou sezonu, naskočil do čtyřech z pěti utkání, na trávnících strávil 155 minut čistého času a za tu dobu stihl dvě branky.