Nejlepšího sparťanského střelce Tetteha začínají sledovat kluby z Anglie

Nejlepšího sparťanského střelce Tetteha začínají sledovat kluby z Anglie

Na specializovaném serveru ghanasoccernet.com vyšla zpráva, podle které je sparťanský útočník Benjamin Tetteh v hledáčku několika anglických klubů, které ho začínají sledovat.

Ostrovní celky na sebe jednadvacetiletý ghanský útočník s minulostí v Bohemians 1905 upozornil poté, co se v české nejvyšší soutěži dokázal prosadit ve třech duelech v řadě.

"Benjamin se ocitl v hledáčku zahraničních klubů," ozřejmil agent Pavel Zíka z agentury Global Sports, s tím, že má jít o několik zatím nespecifikovaných anglických adres, které si vedou o jeho pražském pokroku pečlivé záznamy.

Zdá se, že jeho krátká epizoda v belgickém Standardu Lutych by nemusela být poslední zkušeností se západní Evropou a svěřenec kouče Zdeňka Ščasného, který fotbalově vyrostl v FC Dreams, by si mohl i polepšit.

Důležitá bude i kvalita výkonu v desátém kole na půdě Plzně, která je nejtěžším protivníkem, na kterého Sparta v rámci Fortuna:ligy k tomuto datu narazí.

Bývalý mládežnický reprezentant Ghany, jenž dorostl do výšky 193 centimetrů, zaznamenal od startu sezony pět ligových branek a překonal tak tím svou bilanci, jíž nastřádal v trikotech Bohemians 1905 či Slovácka.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.