Plzeň připravila Spartu o její ligovou neporazitelnost, Bohemka nenašla recept na nepropustnou obranu Karviné

Desáté kolo nejvyšší české soutěže nám otevřelo své brány a my, ačkoliv nemůžeme říct, že jsme se útočně nebavili, tak přesné gólové zakončení nám poměrně chybělo. O jedinou trefu dne se postarala Viktoria, která ve šlágru kola uštědřila Spartě vůbec první ligovou porážku v sezoně.

Klokani se chtěli před zraky vlastních fanoušků předvést, což promítli do své aktivity, jež byla nejsilnější vždy v úvodu obou poločasů, avšak pokaždé, když se pokoušeli o zakončení, vždy před nimi stála buďto nepropustná obrana hostů, nebo pak výtečný brankář Berkovec. Pokud jsme tedy žádný gól neviděli, o mírné vzrušení se alespoň v 85. minutě postaral Vojtěch Smrz, který si po podražení soupeře řekl o druhou žlutou kartu a následně musel ze hřiště. Bohemka pak ještě v samotném závěru mohla zmrazit mírný úsměv na tvářích hráčů Karviné, jenže téměř v tutové příležitosti přestřelila branku. Stav utkání 0:0.

Ve šlágru kola, které se odehrálo trochu netradičně již v pátek, nám pořádně jiskřily emoce, jak se asi předpokládalo, což nakonec jako v případě prvního odehraného duelu vyústilo červenou kartou. Tu dostal v nastaveném času Stanciu, který nemohl unést první ztrátu v sezoně proti výkonnostně kolísavému soupeři. Co se gólových šancí týče, dalo by se říct, že si oba celky vypracovaly své příležitosti, ovšem ani jedna z nich až do 77. minuty nebyla využita. Právě v tento moment domácí otevřeli skóre, neboť se po centru ve vápně soupeře lépe zorientovali a byl to právě Procházka, jenž i s přispěním teče překonal brankáře Nitu. Hosté po inkasovém gólu postupně zvyšovali svůj nátlak, ale k nějakému vážnějšímu ohrožení, snad kromě Šuralova pozdního obstřelu, Kozáčikovy branky se i tak nedostali. Plzeň tedy opět navázala na svou úspěšnou sérii proti Spartě a po prohře 3:0 v Jablonci se vrací na vítěznou vlnu.

FORTUNA:LIGA, 10. kolo:

Boheminas Praha 1905 - MFK Karviná 0:0
ŽK: F. Hašek - Smrž, Guba
ČK: 85. Smrž (Karviná)
Rozhodčí: P. Královec - Moláček, Flimmel
Praha 1905 Valeš - Dostál, Bederka, Krch, Schumacher - Reiter, Hašek F., Hašek M., Záviška - Nečas (82. Šmíd), Mašek (69. Vodháněl)
MFK Karviná Berkovec - Čolič, Panák, Janečka, Moravec - Budínský (87. Krivák), Mertelj - Ba Loua (70. Guba), Lingr (46. Smrž), Letič - Wágner

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 1:0 (0:0)
Góly: 77. Procházka
ŽK: Limberský, Hrošovský, Petržela – Tetteh, Šural, Kanga, Vácha, Costa, Stanciu