Z Dudy se stává brankový kulomet. Jeho formu pocítil i mistrovský Bayern

Z Dudy se stává brankový kulomet. Jeho formu pocítil i mistrovský Bayern

Slovensko možná nalezlo pro reprezentaci útočníka, který je podrží v každém zápase. Alespoň to tak vypadá, když sledujeme formu Ondreje Dudy v tomto ročníku Bundesligy. Německá nejvyšší soutěž vykazuje teprve své šesté kolo, přesto se třiadvacetiletý mladík trefil již po páté a vede tabulku střelců v prestižní evropské lize.

Poslední zásah má o to cennější chuť, neboť byl zaznamenán proti mistrovskému Bayernu Mnichov a pomohl k zisku jeho skalpu. Hertha Berlín nakonec zvítězila 2:0 a právě s bavorským gigantem se dělí o první příčku. Chvíle dudy přišla v závěru prvního poločasu, když střelou pod břevno nedal Neuerovi šanci.

„Před mou branou jsme rozehráli pěknou akci jne na pár doteků. Tino mi nahrál tak skvěle, že mi stačilo nastavit nohu do dráhy míče,“ popisoval Duda svou další ligovou branku. Přesně mířil v této sezóně i proti Schalke, Wolfsburgu a Mönchengladbachu.

„Druhý poločas byl pro nás už vyčerpávající, neboť nás Bayern dostal pod trvalý tlak. Jako tým jsme ale výborně bránili a podržel nás i brankář Kraft. Každý v týmu přispěl svou troškou k vítězství,“ dodal slovenský reprezentant, kterého v uplynulých týdnech chválil i kouč Pán Dárdai.

„Nikdo ale nemůže říct, že jsme si nezasloužili vyhrát. Střelili jsme krásné góly v klíčových momentech. Náš první poločas byl z naší strany téměř dokonalý,“ hodnotil ostře sledované utkání kouč berlínského celku.