Rodríguez už zná sumu, za kterou by mohl v Allianz Aréně setrvat

Rodríguez už zná sumu, za kterou by mohl v Allianz Aréně setrvat

Kolumbijský ofenzivně laděný středopolař by se mohl dočkat trvalého kontraktu u bavorského giganta. Prakticky celé léto se spekulovalo o tom, že ho Bílý balet bude chtít navrátit na San Bernabeu, ale nakonec se zdá, že se přeci jen zahnízdí v kabině Bayernu. Ten o něj má eminentní zájem, proto nebude protestovat ani s úhradou sumy, která je požadována.

Sedmadvacetiletý James Rodríguez přišel do Realu Madrid po úspěšném světovém šampionátu v Brazílii, kde se stal králem střelců. V řadách španělského královského klubu se však trápil, proto bral jako restart kariéry možnost dva roky hostovat v Bayernu. V tomto azylu nalezl novou chuť do hry a začal vykazovat dobré výsledky. Pokud by ho chtěl bundesligový klub získat natrvalo, musel by aktivovat opci do patnáctého července příštího roku, což se zdá jako pravděpodobné.

„V Bayernu se cítím skvěle, jsem tu spokojený, ale chtěl bych ještě víc hrát,“ prohlásil Rodríguez pro německý list Sport Bild. V barvách bavorského giganta má zatím odehraných 44 soutěžních zápasů s bilancí deseti branek a šestnácti asistencí.

Jisté je, že to Bayernu skutečně zkusí. Kolumbijského záložníka by měl rád ve svých řadách natrvalo. Ještě před hostováním se obě strany dohodli na výši případného odstupného, které činí 42 milionů eur. James chvíli váhal, když se o něj opět Bílý balet začal zajímat, ale nakonec se nechal slyšet, že si umí představit dlouholetou budoucnost v Bundeslize.