Votroci překvapivě padli. Jihlava toho využila v Třinci

Hradec Králové v desátém ligovém kole druhé nejvyšší tuzemské soutěže překvapivě padl s nováčkem z Chrudimi. Východočeské derby rozhodl jedinou brankou v 80. minutě Froněk, který tak připravil Votroky o prvenství v tabulce. Tohoto zaváhání hned využila Jihlava, ale do trháku mohou jít po uzavření kola Budějovice.

Třinec přivítal na své půdě Jihlavu, se kterou chtěl bodovat. Po prvním poločase vedl díky Kušnírovi, který se prosadil z pokutového kopu, ale po změně stran stav nejprve srovnal Klíma. V 69. minutě pak Ljovin upravil na konečných 2:1 pro Ježky, kteří na skóre vedou zatím tabulku. Pardubice vedli v Prostějově rozdílem dvou branek, ale nakonec se musely smířit s dělbou bodů. Pět minut před koncem řádné hrací doby totiž upravil Šteigl na konečných 2:2.