Madridské derby může být navzdory výsledku pro Real historické. Proč?

Madridské derby může být navzdory výsledku pro Real historické. Proč?

Real Madrid má za sebou krušný týden. Ve vloženém kole na hřišti Sevilly vyhořel a prohrál 0:3, domácí derby s Atleticem Madrid sice herně ovládl, přesto doma zůstal pouze bod za bezbrankovou remízu. Přesto se včera možná psala historie.

Za áčko Bílého baletu totiž debutoval Vinicius Junior. Mladá brazilská puška nastoupila do utkání sice až v 88. minutě, když vystřídala Karima Benzemu a mockrát se míče nedotkla, i přesto se ale psala historie ze dvou různých důvodů.Vinicius se stal totiž prvním hráčem narozený v tomto tisíciletí, jenž nastoupil za jakýkoliv španělský klub.

Především má ale obrovský potenciál a experti mu věští velkou kariéru. Může v Realu Madrid překonat klidně i Cristiana Ronalda, Raúla či Alfreda di Stefana. Proto je dost možné, že se na jeho debut bude o pár let později vzpomínat.

V rozhovoru pro Real Madrid TV po utkání řekl: "Jsem velmi šťastný, že jsem debutoval za nejlepší tým na světě. Chci poděkovat všem, kteří mi to umožnili. Od vedení, které mě koupilo, po trenéra Lopeteguiho, jenž mě poslal na hřiště," říká talentovaný Brazilec.

"Vždy jsem snil o angažmá v Realu Madrid, v nejlepším klubu na světě. Jsem vděčný všem fanouškům, kteří mi tleskali. Na tento den nikdy nezapomenu," popsal Vinicius svůj debut. "Zasloužili jsme si vyhrát, zápas jsme ovládali, bohužel jsme ale neproměnili naše šance. Nyní se musíme soustředit na utkání v Lize mistrů," ukončil majitel čísla 28.