Fantiš přiznal, že myslel na konec s fotbalem: Teď přináší ovoce to, že jsem to nevzdal

Fantiš přiznal, že myslel na konec s fotbalem:  Teď přináší ovoce to, že jsem to nevzdal
OBSAHUJE VIDEO

Šestadvacetiletý Antonín Fantiš pomohl potopit nevyzpytatelnou Mladou Boleslav (3:0) dvěma přesnými zásahy, což je lepší gólová bilance, než se mu povedla v předchozích třiašedesáti ligových startech.

"Pprvé v lize jsem dal dva góly a za to jsem rád," vzkázal někdejší velký talent, který svého času stál Baník Ostrava 20 milionů korun a v minulosti si zahrál také za Jablonec či Zlín.

Na příbramský hrot se dostal díky zranění veterána Miroslava Slepičky a kouči Josefu Csaplárovi se tak za důvěru odvděčil nad očekávání. "Šel jsem na hrot, protože Míra si nešťastně zlomil nohu. Na hrotu jsem se vždy cítil dobře. V Baníku jsem tam měl nejlepší sezonu. Teď jsem na hrotu asi tři nebo čtyři roky nehrál. Ale doufal jsem, že mě tam trenér dá, a sedlo mi to. Dal jsem dva góly, vyhráli jsme 3:0, takže super," shrnul své pocity kolega Skácela, Rezka, Švengera a spol.

Hráč, jehož v mládí absolvoval stáže v Celtiku Glasgow či Juventusu Turín, opět pookřál až u řeky Litavky, ke které se vrátil loni v létě. "Udělal jsem nejlepší rozhodnutí, že jsem sem přišel do druhé ligy. Po zraněních jsem se trápil, tady jsem doma, ve druhé lize mi to pomohlo a teď se v lize cítím lépe a lépe. Dřív jsem přemýšlel, že skončím s fotbalem, protože jsem měl velké problémy s kolenem, ale naštěstí jsem se dal do kupy a teď to přináší ovoce, že jsem to nevzdal. Fotbal miluju a řekl jsem si, že to musím skousnout, i když to bylo těžké," doplnil Fantiš.

Jeho nováček je po deseti kolech na sympatické sedmé pozici. "Ani mě to nepřekvapuje. Já čekal, že na tom nebudeme špatně. Ale pořád to ještě může skončit všelijak. Může přijít série proher, ale i výher. Hrajeme hodně zajímavý fotbal, venku nám to sice moc nejde, ale doma předvádíme super fotbal," uzavřel vítěz MOL Cupu z roku 2017, jehož prvoligovým maximem za jeden ligový ročník je pět tref ze sezony 2012/2013.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.