Mladý Polák spolehlivě zastiňuje Ronalda i další hvězdy, Serie A neměla lepšího nováčka již 70 let

Mladý polský snajpr Krzysztof Piatek prožívá v těžké Serii A svou premiérovou sezonu a za FC Janov sází gól za gólem takovým způsobem, že už je spojován také s Barcelonou.

Mladý Polák spolehlivě zastiňuje Ronalda i další hvězdy, Serie A neměla lepšího nováčka již 70 let

Třiadvacetiletý kanonýr s minulostí v Cracovii Krakov či Zaglebie Lubin vstřelil ve svých úvodních šesti utkáních nejvyšší italské soutěže již 8 branek a bezpečně vládne střelecké tabulce, v níž mu koukají na záda takové kapacity jako Insigne, Immobile, Mandžukič nebo Cristiano Ronaldo.

A to se ještě nezmiňují jeho čtyři trefy, které zaznamenal v Coppa Italii během 59 minut proti Lecce. Jeho italská bilance tak čítá 7 vystoupení a 12 tref.

Svěřenec kouče Ballardiniho je právě teď nejproduktivnějším debutantem v Serii A za posledních 70 let. Posledním borcem, jemuž se podařil takový kousek, byl v ročníku 1949/1950 Dán Karl Aaage Hansen, jenž tehdy pálil za Atalantu Bergamo.

Devíti historickými primáty opředený Janov, který si ho pořídil za 4 miliony eur, jichž rozhodně nelituje, je i díky jeho potenci na velmi sympatické šesté pozici s nemalou ztrátou na špičku.