Giganti v nesnázích, pro ně bude Liga mistrů v tomto týdnu soutěží na reparát

Giganti v nesnázích, pro ně bude Liga mistrů v tomto týdnu soutěží na reparát
MEZI ŠESTNÁCTKAMI JANA HRABÁLKA

Zatímco pro české kluby je účast v Lize mistrů, pokud se tam vůbec se slávou a pompou probojují, svátkem, pro některé fotbalové giganty můžou zápasy základních skupin sloužit jako příležitosti k reparátům za nevydařené poslední dny. V tomto týdnu to jako ušité sedí minimálně na tři kluby, které sní o červnovém finále v Madridu.

BAYERN MNICHOV:

Bavorský velkoklub, který prostřednictvím hráčů A týmu samozřejmě nemohl chybět na pivním Oktoberfestu, nevede bundesligu. V posledních dvou kolech uhrál jen bod za remízu doma s Augsburgem a prohrál v Berlíně s Herthou.

„Není to samozřejmě příjemné, ale berte to celkově: z devíti zápasů v sezoně jsme sedm vyhráli,“ říkal trenér Niko Kovač v rozhovoru pro Radio Bayern. „Liga mistrů je jiná soutěž, po Ajaxu nás čeká Gladbach a pak přestávka,“ myslí už na reprezentační pauzu a tedy prostor na doléčení spousty zraněných. Bayern v prvním kole Champions League vyhrál v Lisabonu s Benficou 2:0 a pokud porazí Ajax, bude se mu ve skupině volně dýchat. V jeho případě by mělo být složení reparátu za dva ligové nezdary bezproblémové.