Laštůvka: Na Baroše se dělá zbytečný hon. Takových hráčů je v lize více

Laštůvka: Na Baroše se dělá zbytečný hon. Takových hráčů je v lize více

Střet Baníku se Slavií byla podobná válka jako Plzeň se Spartou - na Městském stadionu v Ostravě bylo uděleno devět žlutých a jedna červená karta pro domácího veterána Milana Baroše, který se poroučel pod sprchy již po čtvrthodině hry a dodatečně mu může hrozit disciplinární stopka až na šest utkání.

Šestatřicetiletý brankář Jan Laštůvka, který byl mužem nedělního šlágru, byl po vyloučení svého vrstevníka s minulostí v Liverpoolu, Lyonu či Galatasaray pořádně dopálený...

"Na Baryho se dělá zbytečný hon. Ono se pořád říká, že hraje tvrdě, ale takových hráčů je v lize více. My si tady pořád na něco stěžujeme a pak hrajeme evropské poháry a nestíháme," kroutil hlavou strážce svatyně, který prošel i Šachtarem Doněck, Fulhamem, Bochumí, West Hamem i Dněpropetrovskem.

To, že vzduchem létala spousta emocí, dokázal i z lavičky vykázaný kouč vítězného souboru Bohumil Páník, který doplatil na teatrální gesta a mávání rukama. U odborníka jeho typu, který dosud představoval podobně jako Jaroslav Šilhavý či Vítězslav Lavička takzvanou klidnou sílu, to bylo poměrně překvapivé.

Jak si svůj nečekaný výlev následně obhájil? "Fotbal je divadlo a někdy musíte, aby ten orchestr na hřišti ladil, hrát taky. Udělal bych to zase, protože když sudí nedostanete pod tlak, tak si myslí, že si mohou dovolit všechno. Fotbal se hraje proto, aby divák něco viděl a aby se bavil. V neděli to mělo všechno. Zápletka už v 15. minutě a najednou přemýšlíte, co s tím udělat, abychom nedostali šestku. Hráči si s tím ale poradili a zamakali za kapitána," uzavřel někdejší kormidelník zlínských Ševců.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.