Král o novém systému Sklářů: Když se to naučíme hrát, tak budeme úspěšní, těžko se to brání

Král o novém systému Sklářů: Když se to naučíme hrát, tak budeme úspěšní, těžko se to brání

Třinácté Teplice se proti Jablonci pokusily o změnu, když nastoupily se třemi stopery. Alex Král, který v tomto systému nastoupil na pravém kraji zadní řady, si onen krok pochvaloval, nicméně další porážka ho samozřejmě moc mrzela.

Co vše se změnilo v posledních dnech po příchodu nového trenéra Stanislava Hejkala, který dorazil na Stínadla i se svým novým asistentem Pavlem Drskem, jenž před časem skončil jakožto hlavní kouč Dukly?

"Na změny tolik času nebylo, nový trenér přišel v úterý a hned ve středu jsme hráli pohárový zápas. Za těch pár dní se těžko něco udělá, myslím, že vše potřebuje čas, aby si to sedlo. Ale proti Jablonci to už vypadalo, že máme svou tváří, styl, který bude platit," pronesl na webu fkteplice.cz perspektivní obránce české jednadvacítky.

Co říká na hru se třemi stopery, jež nyní přichází v Česku do módy? "Pro mě je to změna k lepšímu, protože hraji na pravé straně, mám to na svou silnější nohu. Když se to naučíme hrát, tak budeme úspěšní, těžko se to brání. Nějaké změny byly zapotřebí, když to před tím nefungovalo. Ale jak říkám, chce to víc času," zopakoval webem fkteplice.cz citovaný kolega Ljevakoviče, Žitného, Vondráška a spol.

Hlavy severočechů jsou však stále dole. "Hlavně jsme vyhráli ve středu ten pohár, to nás nakoplo. Teď jsme zase dostali ránu v poslední minutě, do Plzně to bude těžký týden. Obecně se dá říci, že každý zápas s českými top týmy, mezi něž Plzeň patří, je těžký. O to víc si můžeme věřit, protože málokdo očekává, že tam vyhrajeme. To by mohla být naše výhoda. Plzeňští budou mít za sebou zápas na AS Řím, i to máme v hlavě. Když budeme hrát náročný fotbal, napadat a důsledně plnit taktické věci, mohlo by to přinést dobrý výsledek.," připomněl exslávista jedenácté kolo s Viktorií.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.