V Dortmundu roste další klenot. Nejlepší asistent TOP 5 evropských lig si dovolil odmítnout i zázemí u Guardioly

V Dortmundu roste další klenot. Nejlepší asistent TOP 5 evropských lig si dovolil odmítnout i zázemí u Guardioly

Již z historie je poměrně často důkazem, že ne každá nejjednodušší cesta je ta správná. Občas ta trnitá dokáže osobnost zocelit a připravit na to, co ji čeká. Přesně tak se prezentoval anglický záložník Jadon Sancho. Před rokem produkt mládežnické akademie Watfordu ukázal záda Guardiolovi a celému slavnému Manchesteru City a zamířil raději do Borussie Dortmund. Tah to je zřejmě brilantní, neboť se z něj klube klenot nejen pro vestfálský celek, ale i anglickou reprezentaci.

Do Dortmundu zamířil za 8 milionů liber a už nyní je jisté, že pokud bude měnit klubové barvy, bude to za zcela odlišnou sumu. V aktuálním ročníku je nejlepším nahrávačem v pěti nejprestižnějších ligách Evropy (na 5 gólových asistencí mu stačilo pouhých 125 odehraných minut) a začínají kolem něj kroužit dravci. Celkově si již odbyl za Borusii dvacet startů a neustále jde výkonnostně nahoru.

Jak již bylo zmíněno, odmítl zamířit na Etihad Stadium, neboť se sám domníval, že by na této adrese dostal jen stěží prostor se ukázat. Dortmund mu však poskytl zázemí, kde se mu daří. Dostal dres s číslem sedm po Dembélém. „Hrát před žlutou stěnou je splněný sen. Vzal bych na sebe jakékoliv číslo, ale dostal jsem sedmičku, což jen posílilo mou sebedůvěru. Neděsí mě možnost být hvězdou. Právě proto jsem sem přišel,“ nechal se Sancho slyšet v rozhovoru pro BBC.

Jeho předností je dravost a pracovitost, což vykazuje nejen v ostrých zápasech, ale i na trénincích. Právě pro tyto vlastnosti si ho dobře zapamatoval i šéf akademie Watfordu. „Vzpomínám si, jak při zápase běhal k lajně a chtěl slyšet názor n a jeho výkon. Jeho hlad po úspěchu byl obrovský. Vždy se při zápase p ostavil k nejlepšímu obránci soupeře. Nikdy s i nevybral lehkou cestu, hledal výzvy,“ vzpomíná Chris McGuane na svého svěřence.