Opavský tahoun Kuzmanovič je ohledně azylu upřímný: Na to Brno si nejde zvyknout

Opavský tahoun Kuzmanovič je ohledně azylu upřímný: Na to Brno si nejde zvyknout

Opavě to začalo po příchodu nového trenéra Ivana Kopeckého jít. Tedy kromě duelu na půdě mistrovské Plzně, kde ligový nováček padl po proměněné penaltě v závěru utkání.

Další dvě výhry jsou však velmi cenné a i ty vystřelily slezský celek na dvanáctou pozici. "Funguje to, daří se nám. V Plzni bychom uhráli remízu, kdybychom měli více štěstí. Přístup trenéra je výborný. Celá šatna se snaží o to, aby si to rychle sedlo. On to chce ulehčit nám a my jemu. Jsme za něj rádi," liboval si na webu sfc.cz kapitn Nemanja Kuzmanovič.

Opavští, kteří měli azyl v Brně, už pozvolna vyhlíží návrat na svůj domácí stadion. První říjnové pondělí už se ostatně na ploše stadionu v Městských stadech rozvážela vegetační vrstva. "Už se těšíme, protože je to fakt dlouhá doba. Pořád někam jezdíme. Týden, co týden. Tohle nám pak odpadne. Strašně se těšíme i na fanoušky, kteří si tady ligu zaslouží," pokračoval kolega Zavadila, Šroma, Simerského a spol.

Ačkoliv v Brně padly jak Jablonec, tak Teplice, domov je domov. "Spíše ale hrajeme jiným stylem. Upřímně, na to Brno si nejde zvyknout, ale byli jsme s tím srovnaní od začátku. Bohužel. Nebudeme brečet. Hrajeme víc zezadu, vepředu pak vždy něco předvedeme a šance si vytvoříme. Snad to tak bude fungovat i nadále," doplnil.

V neděli si to Opava v rámci jedenáctého kola Fortuna:ligy rozdá ve druhém největším městě České republiky s lépe postavenými Bohemians 1905. "Budou nepříjemným soupeřem. Mají trenéra Haška, známe ho z dřívějška z Vlašimi. Budou hrát určitě poctivě z bloku a hrozit z brejků. Mají rychlé hráče, kondičně výborně připravené. Nečeká nic jednoduchého, ale chceme vyhrát. Hodně by nám pomohlo, kdybychom potvrdili výhru ze Slovácka," uzavřel na stránkách sfc.cz devětadvacetiletý ofenzivní hráč s minulostí v Dinamu Bukurešť či Baníku Sokolov.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.