Debutant Dukly na Julisce kvituje změnu atmosféry: Snad je jen otázka času, kdy poskočíme v tabulce výš

Debutant Dukly na Julisce kvituje změnu atmosféry: Snad je jen otázka času, kdy poskočíme v tabulce výš

Osmnáctiletý teenager Tomáš Kott si připsal proti zlínským Ševcům prvních pětapadesát prvoligových minut. Ještě den před 10. kolem Fortunga:ligy přitom ještě neměl o svém debutu ani tušení...

"Dozvěděl jsem se to v sobotu před zápasem v kabině. Ještě v pátek jsem neměl žádné náznaky, ani na tréninku, takže to pro mě bylo překvapení. Vůbec jsem nečekal, že bych šel do hry hned od začátku, když už, myslel jsem, že budu sbírat minuty jako střídající hráč," nechal se slyšet svěřenec kouče Romana Skuhravého, jehož slova citovaly stránky fkdukla.cz.

Premiérový start za dejvické áčko byl podle jeho slov hodně náročný. "Oproti Juniorské lize je to opravdu velký rozdíl, jak po fyzické, tak po technické stránce. Kluci z týmu mě na hřišti podrželi, pomáhali mi, abych nebyl tak zbrklý, nekazil, a myslím, že to na debut nakonec nebylo špatné. Cítil jsem se dobře," pokračoval kolega Podaného, Holendy, Rady a spol.

Dukla získala po mezinárodní přestávce čtyři body ze tří startů a ačkoliv stále neopustila poslední pozici, bodově se přiblížila sousedům v tablce. Šlo by říci, že se zvedá? "Ale jo, na tréninku už je to také uvolněnější a příjemnější, i v zápasech vidíme, že máme víc šancí, dovolíme si, hrajeme odvážněji. Změnila se atmosféra i herní styl a vypadá to, že nám bude sedět. Doufám, že je jen otázka času, kdy poskočíme v tabulce výš," doplnil na webu fkdukla.cz junior Kott, jenž celkové zlepšení přisuzuje také nové stoperské dvojici Raspopovič - Ďurica. "Je to znát. Oba jsou velmi silní stopeři, kteří odehráli mnoho velkých zápasů. Víme, že jejich kvality jsou značné, proto si dovolujeme víc útočit."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.