Dvojití Madridisti. Kdo oblékl trikot obou rivalů Realu i Atlétika?

BÍLÝ BALET

Španělská metropole je stejně jako ta česká rozdělena na dva tábory. Polovina města fandí Realu, druhá zase Atleticu. Derby, které o víkendu nenašlo vítěze, je proto ve městě velká věc. Je proto pochopitelné, že fanoušci obou mužstev těžko snáší, když někdo přestoupí z jednoho týmu do druhého, avšak i to se stává. Zde jsou důkazy.

Thibaut Courtois

Belgický gólman a čerstvá ligová jednička Bílého baletu zamířil letos v létě do Madridu z Chelsea za necelých 40 milionů euro, už dříve ale ve španělské metropoli působil. Mezi lety 2011 a 2014 působil v konkurenčním Atleticu a ačkoliv nikdy nebyl kmenovým hráčem tohoto klubu, fanoušci jej měli rádi – až do té doby, než přestoupil do Realu.

Po přestupu z Belgie do Chelsea v roce 2011 se Chelsea jevila jako nejlepší možnost to, aby Courtoise poslala na dlouhodobé hostování do kvalitního klubu a časem nahradil Petra Čecha. Přesně to se stalo. Letos se ale nejlepší brankář posledního mistrovství světa rozhodl pro přestup zpět do Madridu, mimo jiné i z rodinných důvodů.

Thibaut CourtoisThibaut Courtois