Šilhavý vrací do hry Pavelku, Dočkala, Čelůstku i Hejdu. Mezi náhradníky jsou Ondrášek, Sivok, Skalák či Stronati

Šilhavý vrací do hry Pavelku, Dočkala, Čelůstku i Hejdu. Mezi náhradníky jsou Ondrášek, Sivok, Skalák či Stronati
OBSAHUJE VIDEO

Jaroslav Šilhavý má za sebou svou premiérovou reprezentační nominaci na říjnové duely Ligy národů proti Slovensku (13. 10. v Trnavě) a Ukrajině (16. 10 v Charkově).

Na jeho jednadvacetimístném seznamu se neobjevil žádný nováček, muži s nejméně starty jsou obránci Viktorie Plzeň Radim Řezník a Lukáš Hejda, jehož konto zdobí dvě mezinárodní vystoupení a který do nominace pronikl i kvůli zraněnému tandemu Suchý a Kalas.

A došlo i na dvojici navrátilců, kteří se v současnosti živí fotbalem v turecké nejvyšší soutěži, a sice Davida Pavelka a Ondřeje Čelůstku.

"V posledních dnech jsme hodně cestovali za hráči a mluvili s nimi. Současná situace jim není lhostejná, těší se sem, všichni chtějí bojovat a pokusit se odčinit poslední výsledky," ozřejmil na webu fotbal.cz Šilhavý.

"Mrzí nás výpadky zraněných Kalase a Kopice, protože patřili mezi stabilní hráče, ale máme jiné alternativy. Nemáme sice lídra typu Pavla Nedvěda, ale jsou tam kluci, kteří se vůdčí role mohou chopit - Dočkal, Kadeřábek, Gebre Selassie, Darida... V nominaci jsou zatím tři stopeři, tam pravděpodobně bude jeden donominovaný. A potom středový hráč, tam je variant vícero," objasnil bývalý stratég Slavie, Dukly, Liberce či Jablonce, jenž usedl na nejsledovanější lavičku v zemi po Karlu Jarolímovi.

Nominace:

Brankáři: Pavlenka, Koubek, Vaclík

Obránci: Čelůstka, Gebre Selassie, Řezník, Novák, Kadeřábek, Hejda, Brabec

Záložníci: Jankto, Souček, Hušbauer, Barák, Dočkal, Pavelka, Zmrhal

Útočníci: Šural, Vydra, Krmenčík, Schick

Náhradníci:

Bořil, Coufal (oba Slavia), Darida (Hertha), Frýdek (Sparta), Hořava (Plzeň), Jemelka (Olomouc), Krejčí (Boloňa), O. Kolář, Kúdela (oba Slavia), Masopust (Jablonec), Ondrášek (Wisla Krakov), Petrák (Norimberk), Sivok (Petah-Tikva), Skalák (Millwall), Stronati (Ostrava), Trávník (Jablonec).