Nová posila sparťanské juniorky si šance v Česku váží: Jsem v jednom z nejslavnějších klubů tohoto regionu

Nová posila sparťanské juniorky si šance v Česku váží:  Jsem v jednom z nejslavnějších klubů tohoto regionu

Sparťanská juniorka se pochlubila třetí zahraniční posilou za poslední dobu. Pro potřeby strahovské akademie dorazil na roční hostování s opcí osmnáctiletý defenzivní středopolař z Ghany Basiru Alhassan.

O štítového záložníka měla velký zájem taká Basilej, slavné "S" z Generali arény však jednalo rychleji a švýcarskému obrovi tak naději vyfouklo.

Perspektivní mladík by se mohl rychle adaptovat i díky přítomnosti svých krajanů. Pochází totiž ze stejné adresy (Dreams FC) jako Benjamin Tetteh či Zuberu Sharani, jenž už za juniorské mužstvo nastupuje.

"Mým velkým vzorem v tom, jak se prosadil v Evropě i ve Spartě je Benjamin Tetteh. Doufám, že se od něj hodně naučím a že moje kariéra bude růst podobným způsobem," pronesl v prvních slovech pro web sparta.cz bývalý hráč týmu FC Amansie.

Nejslavnější tuzemskou značku znal ještě před svým příchodem. "Spartu samozřejmě znám, je to jeden z nejslavnějších klubů tohoto regionu a já se těším, jak tu zabojuju o svou šanci," pokračovala nová akvizice pražského titána.

A co přesně čekat od borce, který začínal jakožto ofenzivní fotbalista, ale časem se přesunul právě na místo, na kterém ve světovém fotbale září například Kanté, Busquets či Matič? "Snažím se být důrazný v soubojích a odebírat soupeřům hodně balónů. Přesně to se totiž od hráče na mojí pozici očekává," uzavřel na stránkách sparta.cz Alhassan.