Sigma testuje exboleslavského světoběžníka, který si zahrál v Anglii, Skotsku, Portugalsku i Nizozemsku

Sigma testuje exboleslavského světoběžníka, který si zahrál v Anglii, Skotsku, Portugalsku i Nizozemsku

Dnes již bývalému účastníkovi evropských pohárů z hanáckého Androva stadionu zatím domácí Fortuna:liga hrubě nevychází a patnácté místo po deseti kolech je alarmující daleko za hranice regionu.

Také proto se snaží Sigma dělat, co se dá a momentálně testuje ofenzivně laděného slovenského středopolaře Milana Lalkoviče, jenž je momentálně bez angažmá a mohl by přijít do Olomouce jakožto volný hráč.

Poslední adresou fotbalového světoběžníka Lalkoviče byl třetiligový anglický celek Portsmouth a na ostrovech vůbec strávil několik sezon ve strukturách Chelsea, která ho však - jak je jejím zvykem - posílala po hostováních.

Pětadvacetiletý košický rodák se tak objevil například v Doncasteru, Vitórie Guimaraes, Den Haagu, Walsallu nebo Barnsley, s tím, že krátou misi plnil i ve skotské Premiership v barvách Ross County.

Určité zkušenosti má však také z Česka, protože se před čtyřmi lety mihl v Mladé Boleslavi, za kterou si v nejvyšší české soutěži připsal během půl roku 220 odehraných minut.

A právě to může být pro Václava Jílka jistým varováním - za posledních sedm let totiž možný budoucí kolega Pilaře, Nešpora, Falty či Jemelky pravidelně nastupoval pouze za Walwall a to v League One.