Zatímco se Szczesny a spol. teprve scházejí u snídaně, Ronaldo již obědvá...

Osmadvacetiletý Polák Wojciech Szczesny, jenž je aktuální jedničkou šlapající Staré dámy, když se v hierarchii dostal i před letní akvizici Mattiu Perina, uznal, že je Cristiano Ronaldo na Juventus Stadium velkou inspirací také pro něj.

Zatímco se Szczesny a spol. teprve scházejí u snídaně, Ronaldo již obědvá...

"Všechno, co v kariéře dokázal, mluví samo za sebe. Těžko říci, jestli jsem někdy hrál s někým lepším. Nemyslím si, že po jeho příchodu se nějak změnila filozofie naší hry, ale je pravda, že v ofenzivě hrajeme rychleji, jsme efektivnější a pravděpodobně budeme dávat i více branek," předpověděl někdejší strážce svatyně Arsenalu, Brentfordu či AS Řím, jenž začal v Turíně svou druhou sezonu a aktuálně je podepsán pod šňůrou devíti triumfů v řadě.

Pětinásobný držitel Zlatého míče je vzorovým příkladem profesionality, což se však všeobecně ví. "Pokud jde o práci, je to doslova titán. Když s dalšími spoluhráči přicházíme na snídani, on už si dává oběd, protože mezitím absolvoval jeden trénink a stihl zajít i do posilovny. O své tělo se stará neuvěřitelně. Po trénincích pak zůstává v péči fyzioterapeutů nejdél. Pravidelně chodívá na masáže a ve wealness zóně využívá všechny procedury. To, čeho dosáhl, si musel tvrdě odpracovat. Je to pěkný příklad pro všechny hráče. Nezáleží na tom, zda je vám 20 nebo 30 let, na něm vidíte, že stále můžete své pracovní nasazení zvyšovat," pokračoval ve chvále kolega Bonucciho, Chielliniho, Alexe Sandra a spol.

Na něco ale bývalá hvězda Realu přeci jen vliv neměla. A tím něčím je...ano, defenzivní činnost Bianconeri. "Defenzivu, která je základním pilářem síly Juventusu, ale Cristianův příchod neovlivnil. Když vedeme 1:0 a je třeba, aby se všichni postavil před šestnáctku, nikdo s tím nemá problém. I díky tomu můžeme v této sezoně dosáhnout na velké cíle," zakončil svěřenec kouče Maxe Allegriho, který v Juve nezná nic jiného než Scudetta.