Dvorní skaut Barcelony se nezastaví. Na které adrese byl lovit informace?

Dvorní skaut Barcelony se nezastaví. Na které adrese byl lovit informace?

Barcelona je kolos, který zaměstnává početný dav hlav. Není to jen o hráčích, trenérech, lékařích a údržbářích stadiónu. Svou roli hrají také skauti, kteří pendlují po celém světě a hledají hráče, kteří by mohli být na Camp Nou přínosem. Jedním z nejvěhlasnějších v područí katalánského giganta je Ariedo Braida.

Dvaasedmdesátiletý italský lovec talentů byl včera zastižen v rodné zemi při zápasu Neapole s Liverpoolem. Pro Barcelonu poměrně důležité utkání, neboť hned několik tváří na hrací ploše by mohlo na Camp Nou zamířit. V ten samý okamžik se katalánský klub přetahoval o výhru s Tottenhamem v Londýně. Po závěrečném hvizdu bylo jasné, že úspěšně.

Vraťme se ale pod Vesuv, kde italský klub přivítal finalistu posledního ročníku této prestižní evropské klubové soutěže. Diváci se moc branek nedočkali. Nakonec se až v samotném závěru trefil Lorenzo Insigne, který je podle posledních zpráv jedním z možných potencionálních nákupů. Ariedo Braido o něm posílá do Barcelony podrobné zprávy a očekává se, že by mohla nabídka za jeho uvolnění připlout na stole vedení Neapole. Aktuální lídr LaLigy má v merku i jeho týmového kolegu, obránce Kalidoua Koulibalyho.

Mnohem více však zajímala skauta Barcelony druhá strana. Liverpool vykazuje pod taktovkou kouče Jürgena Kloppa velké zlepšení a o jeho ovečky začíná být velký zájem. V defenzivě by na Camp Nou rádi přivítali Virgila van Dijka, do útoku zase jako dlouhodobou náhradu za Luise Suáreze brazilského legionáře Roberta Firmina. Nakolik byla jeho pozorovatelská mise úspěšná, se dozvíme v zimním přestupovém okně, nebo možná až po konci probíhající sezóny.