Beauguel prožívá nejgólovější časy v české lize. Jaký recept má na Liberec?

Šestadvacetiletý francouzský útočník Jean-David Beauguel už působí v české nejvyšší soutěži více než čtyři roky, ovšem nejlepší sezonu prožívá právě letos. 

Beauguel prožívá nejgólovější časy v české lize. Jaký recept má na Liberec?

Dosavadních devět pobytů v základní sestavě zlínských Ševců přetavil svěřenec kouče Michala Bílka v šest přesných zásahů a pokud nebude mít dlouhodbé zdravotní potíže, jistě bude útočit na své maximum ze sezony 2014/2015, kdy se v trikotu Dukly zastavil na osmi brankách.

V jedenáctém kole navíc čeká jeho Zlín Slovan Liberec, což by mohl být jeho oblíbený soupeř, neboť ho v posledním kole uplynulého ročníku sestřelil hattrickem. "V tom zápase se mi dařilo, ale mohl to odnést kterýkoliv jiný soupeř. Není to tedy nějak speciálně oblíbený soupeř, prostě to tak spíš vyšlo," uvedl v rozhovoru pro fcfastavzlin.cz bývalý hráč nizozemského Waalwijku.

Severočeskou značku, která se před pár týdny posílila o kmenového hráče Newcastlu United Rolanda Aaronse, však kolega Jiráčka, Poznara, Železník a spol. respektuje. Jaký bude recept na úspěch? "Hrají dobrý fotbal založený především na hře po zemi. Když mají dobrý den, dokáží porazit kteréhokoliv soupeře v lize. Budou hodně nebezpeční ze standardních situací. Na ty si musíme dát pozor a pohlídat si je. Hlavně jim nesmíme dávat příležitost k té standardce a vyhnout se zbytečným faulům," nabádal rodák ze Štrasburku.

Výhodou pro jeho klub by mohla být skutečnost, že podještědský celek bude chtít hrát fotbal a nebude se upínat jen k bránění. "Je to jistá výhoda. Když oni chtějí hrát otevřený fotbal, znamená to, že musí více riskovat v přihrávkách. Jestliže v tu chvíli přitlačíme, můžeme si vytvořit několik příležitostí k protiútoku," uzavřelo na stránkách fcfastavzlin.cz před páteční předehrávkou 11. kola (hraje se od 18:00) vytáhlé ofenzivní tykadlo momentálně pátého mužstva prvoligového peletonu.