Nejčastěji přepadávaný klub Starého kontinentu? SSC Neapol

Nejčastěji přepadávaný klub Starého kontinentu? SSC Neapol

Když se produktivní útočník Arkadiusz Milik vracel v nočních hodinách po neapolském triumfu nad Liverpoolem, při cestě ze stadionu San Paolo byl zastaven dvojicí ozbrojených mužů na motocyklu.

Čtyřiadvacetiletý polský reprezentant s minulostí v Bayeru LEverkusen, Augsburgu či Ajaxu Amsterdam přišel v rámci nepříjemného setkání o luxusní hodinky (model Rolex Daytona) v ceně 20 tisíc eur, což je více než půl milionu korun a přepadení poté ohlásil na nejbližší policejní stanici.

Neapol, které patří v Serii A průběžné druhé místo, je podobnými typy přepadení přímo proslulá a příkladů je hned několik. Dva roky zpět byl Milikův ofenzivní kolega Lorenzo Insigne i se svou manželkou přepaden v automobilu a téměř stejnou zkušenost zažil také Valon Behrami.

Neunikl ani symbol SSC Marek Hamšík, jemuž bylo v roce 2013 rozbito jedno z okének auta a slovenský reprezentant přišel o všechny cennosti. Ještě předtím potkala podobná věci jeho manželku, jíž útočníci připravili o vůz značky BMW.

Když byl svého času přepaden Edinson Cavani a jeho choť, jíž lupiči sebrali hodinky za 18 tisíc eur, dlouhovlasému snajprovi stačilo pohrozit odchodem z klubu a mafiánská organizace Camorra nakonec uloupené věci vrátila.

Většiny odcizených věcí se ještě před ním dočkal Ezequiel Lavezzi, ale protože tehdejčí čin velmi těžce nesla jeho životní partnerka, zkušený ofenzivní borec se k přestupu odebral téměř okamžitě. Je zajímavé, že jak Argentinec, tak Uruguayec, zakotvili v Paris Saint-Germain.