Je nový lodivod Bayernu již v ohrožení své pozice? Ztratili jsme rytmus, přiznává president klubu

Je nový lodivod Bayernu již v ohrožení své pozice? Ztratili jsme rytmus, přiznává president klubu

Chorvatský trenér Niko Kovač, jenž se kormidla bavorského celku ujal během léta, se již na podzim dostal do první herní i výsledkové krize. Bayern nevyhrál poslední tři zápasy za sebou a ani výkonnostně neoslnil. Za vše může podle prezidenta úřadujícího mistra až přílišná rotace týmu.

„Nemyslím si, že se jedná o krizi, ale nelíbí se mi, jak moc rotujeme se současným kádrem. Nevím, jestli to je k něčemu prospěšné,“ svěřil se prezident mužstva Uli Hoeneß.

„Ztratili jsme rytmus a ani herně jsme se nedostali do posledních pár zápasů. Koneckonců vše záleží na trenérovi, on vybírá sestavu a ručí za výsledky. Uvidíme, jak se to vyvine,“ prozradil.

Bayern Mnichov padl s Herthou a doma remizoval jak s Augsburgem, tak i v rámci Ligy mistrů s Ajaxem. Co však nikomu neuniklo, to byla snaha holandského celku zvrátit utkání ve svůj prospěch, o čemž svědčila i vyšší aktivita na jejich kopačkách.

Když měl tedy pak Niko Kovač vysvětlit důvody změn svých taktických plánů, řekl toto: „Hráči vědí moc dobře, že nemohou hrát tři zápasy v týdnu. Z hlediska fyzické náročnosti to prostě není možné. Nestěžuji si na svůj tým. Náhradníci, jaké jsem zvolil, odvádí dobrou práci. Cílem je udržet naše nejlepší hráče čerstvé pro zápasy, kdy je budeme nejvíce potřebovat.“